Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön tudom valamilyen...

Külföldön tudom valamilyen módon használni a bankkártyámat, esetleg pénzt levenni róla? OTP-s vagyok, paypassom van

Figyelt kérdés
Abszolút nem tudom, ez hogy működik. :)
2016. máj. 6. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, fogod tudni használni.
2016. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy tudod használni, mint itthon. Fizetni érdemes vele, viszont pénzt felvenni tényleg csak elkerülhetetlen esetben. A bankok sokkal rosszabb árfolyamon számolnak külföldi pénzfelvételnél, mintha valutaváltónál itthon veszel készpénzt.
2016. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Eszter76 ***** válasza:
89%
Attól függ, milyen típusú kártya. Ha dombornyomott (pl. Visa, Mastercard), akkor fogod tudni használni, ha nem (pl. Visa Electron) akkor nem.
2016. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
PayPass eleve csak Mastercard-nál van, szóval a kártya egyértelműen dombornyomott.
2016. máj. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz dombornyomottnak lennie, hogy tudja használni.
2016. máj. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor lezárom a vitát :D


OTP-s kártyám van, paypass is van rajta, most voltam uniós országban, kis hazánktól 2 ezer km-re, és kártyával fizettem egy helyi áruházlánc pénztáránál, méghozzá úgy, hogy a pénztáros megkérdezte, hogy FORINTBAN agy euroban szeretnék fizetni? Azt hittem, ott esek össze a meglepetéstől :D Kíváncsi ember lévén ft-ban fizettem és hazaérkezvén kiderült, hogy a bank középárfolyamon számolt, sem kezelési költséget, se semmit nem számolt fel, s így olcsóbban jöttem ki, mintha készpénzzel fizettem volna: 312-ért váltottam euro, a bank meg 310-el számolt.

Külföldi készpénzfelvétel is lehetséges vele, de az már drágább, az automatából való felvétel miatt - ugyebár ott nem működik a havi 2 ingyenes készpénzfelvétel 150 ezerig :-)

Szóval kártyás vásárlás működik, de amikor bemész, mindenképpen kérdezd meg az illető boltot, elfogadják-e, illetve készpénz is legyen Nálad mindig.

2016. máj. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát ha megkérdezték, hogy forintban szeretnél-e vásárolni, akkor az tuti hogy nem középárfolyamon volt

ilyenkor a kereskedő felajánl egy árfolyamot, és azon történik meg a vásárlás, így már forintot terhelnek a számládra

ezt egyébként DCC-nek (Dynamic Currency Conversion)


lsd: [link]


Though it allows customers to see the exact amount their card will be charged, expressed in their home currency, the exchange rate is generally less favorable than that offered through their credit card company.[1] The DCC exchange rate would incorporate the foreign exchange rate charged by the credit card company, in addition to a fee paid to the merchant and that retained by the DCC operator. Furthermore, the credit card company may charge an additional fee for charges made outside the card holder's home country, though the charge appears to have been made in the home currency under DCC.

2016. máj. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. máj. 10. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!