Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mely országot éri meg kiválasz...

Mely országot éri meg kiválasztani, ha hosszútávra tervezek? 19/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval eljött az az idő, amikor egyetemre kell jelentkeznem. IB diplomám van (nemzetközi érettségi) és külföldre tervezek. Olyan országba szeretnék egyetemre menni, ahol hosszútávra is érdemes tervezni. Több európai egyetemet is neztem, bár sokan riogatnak, hogy Europa aláírta a halálos ítéletét és nem tart ki sokáig. Természetesen Európán kívüli egyetemeket is szeretnék megjelölni.

Angolul, olaszul es németül felsőfokon, franciául középfokon irok, olvasok es beszelek. Az alábbi városok egyetemeket neztem ki, de szűkítenem kell a listát, ugyanis csak 5-ot jelölhetek meg.:

München es Berlin (Németország); Zürich, Lausanne, Bern és Genf (Svajc); Bécs (Ausztria); Padova es Milánó (Olaszo.); Párizs es Bordeaux (Franciao.); Edinburgh es Glasgow (Skócia); Toronto, Vancouver es Montreal (Kanada); Auckland (Új-Zéland).

Ha számít valamit akkor olyan szakra szeretnek jelentkezni ami a környezettel, emberekkel... foglalkozik. Peldaul ilyet neztem hogy Geography with sociology, Business with environmental sciences...

Olyanok válaszát várnám akik kint élnek vagy hosszútávon mar éltek kint. Hol érdemes terveznem?


Előre is köszönöm az értelmes valaszokat!



2016. máj. 9. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Gerinc kérdése: ha már úgyis elmész, ne vedd el valaki helyét az egyetemen.
2016. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg, de nem nagyon értem a válaszod. Ha peldaul fel vennének egy svájci egyetemre és ott is telepednek le, akkor miért vennem el valaki helyet? Ez igy értelmetlen, szerintem rosszul értelmezted a kérdésem.
2016. máj. 9. 18:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Svajc vagy Kanada. Hosszútávra tökéletesek, mivel nem mennek oda az olcsó munkaerők és egy ponton stagnál a gazdasága.
2016. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én nem élek és tanulok egyik helyen sem. Vizsont ha megvizsgálod azokat az munkákat amiket felsoroltál és össze egyezteted az országokkal akkor például kihúzhatsz egy párat közülük. Nem tudom pontosan mivel szeretnél foglalkozni, de pl aki az óceánokkal és a koralzátonyokkal szeretne foglalkozni akkor az nyilvánvalóan nem Genf lesz a célja. Csak példálózni akartam ezzel, vizsgáld meg milyen szervezetek működnek és hol, melyik terület mit tud számodra kínálni munkákkal kapcsolatban, és ha úgy van akkor húzz ki egy párat, mert szörnyen hosszú ez a lista :) itt nem hiszem hogy fogsz találni olyat aki megmondja mi hol mikor, de ha felbontod a kérdéseket akkor lehet fognak tudni segíteni. :)
2016. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszaitokat!
2016. máj. 10. 21:54
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Svajc, de itt sincs kolbaszbol a kerites , hiresztelesekkel ellentetben! Tapasztalat! Udv, svajcbol
2016. máj. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Orfeus ***** válasza:
21%

Okos lánynak tűnsz, ha szép is vagy akkor elveszlek és mehetünk Kanadába. Vannak rokonok, és évente egyszer kétszer legalább kinnt vagyok pár hetet, esetleg 1-1,5 hónapot. Összehasonlíthatatlan számomra, nagyon szép. Én csak azért vagyok még itthon mert nagyon jól keresek, és teljesen meg vagyok elégedve a környezetemmel, így meggondolandó.


23F

2016. máj. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2016. máj. 28. 08:26
 9/9 anonim válasza:
100%
Az Université Paris-Sorbonne (Paris IV)-ra elég könnyű volt bekerülnöm, bár szerintem a jelentkezésről már rég lekéstél. A Géographie et aménagement szak egész jó, más kérdés, hogy az emberekkel, hogy jössz ki. Van szociológiai szak is. Franciaországban nagyon olcsó egyébként a felsőoktatás (200€ volt egy tanévre).
2016. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!