Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nem engedélye...

Lehetséges, hogy nem engedélyezett a pénzfelvétel az USA-ban?

Figyelt kérdés
Van egy Budapest Bankos dombornyomott MasterCard-om, nem kevés az éves kártyahasználati díj, eddig főleg internetes vásárlásokhoz használtam, de most itt vagyok Texasban és nem tudok vele pénzt felvenni. Azt mondja az ATM, hogy nem engedélyezett tranzakció. Boltokban is gyakran van, hogy nem működik. Azt már ezek után eldöntöttem, hogy bankot és bankkártyát fogok váltani.

2016. máj. 26. 03:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a MasterCardot elfogadják, ott működnie kell. Van külföldről hívható száma a BB-nek, érdeklődj azon. Van olyan is, hogy biztonsági okokból letiltanak külföldi tranzakciókat, mert azt hiszik, lopott kártyaadatokkal próbálkoznak.
2016. máj. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Elozonek igaza van. Hivd fel a 1-800 szamot a kartya hatan es kerjel egy " travel advisory " mond el nekik hogy hol vagy es merre fogsz utazni, es utana gond nelkul engedik a hasznalatat amerre jarsz.

Ha nem szolsz az ut elott, azt hihetik hogy valaki elvitte a kartyadat es probal $-t kivenni rola.

And say hello to Willie Nelson while you are at it :)

2016. máj. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lehetne vele gond, de érdeklődj a bankodnál. Én még a Visa (nem dombornyomott) kártyámat is minden gond nélkül használtam kint mindenre.
2016. máj. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat! A kártya biztos, hogy nincs letiltva, mert már több helyen is fizettem itt vele és már más probléma miatt felvettem a bankkal is a kapcsolatot.

A kártyán csak egy budapesti telefonszám van. Megpróbálok még pár automatát, mert érdekes, hogy valahol egy sima fizetés is meghiúsult vele, de volt olyan is, hogy már odaadtam az ügyintézőnek a készpénzt és akkor szólt, hogy közben meg azt látja, hogy mégis megtörtént a tranzakció annak ellenére, hogy a szoftverük már elutasítottnak hitte. Volt ahol simán levonták a pénzt minden pin kód és egyebek nélkül.

2016. máj. 26. 08:56
 5/15 anonim ***** válasza:

Kint általában nem kérnek PIN kódot, ez önmagában nem meglepő.


Az a fura, miért nem mindenhol fogadják el. Ez meg csak a bank/kártya hibája lehet.

2016. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azt megnézted hogy azokon a helyeken kint van-e Mastercard marticája?

Kint kevesebb az elfogadóhely, mint Európában.

Kb. mint az Americen Express . Azt európában fogadják el kevesebb helyen, kint meg minden bokorban elfogadják.

2016. máj. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Attól tartok ez nem a kártya "hibája", hanem elfogadóhelyi korlátozás. Pl. Japánban is csak bizonyos ATM-ek fogadnak el külföldi számlát.
2016. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*kártyát
2016. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt nem néztem meg, hogy a MasterCard embléma kint volt-e. De simán kérte a pin kódot, meg mindent. Hát akkor próbálkozok még egy-két ATM-nél, lehet valamelyik működni fog.
2016. máj. 26. 19:49
 10/15 anonim ***** válasza:

túúú ííízi ;)


[link]

2016. máj. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!