Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » MÁV vonalkódos bérlet. Milyen...

MÁV vonalkódos bérlet. Milyen adatokat tartalmaz a vonalkód?

Figyelt kérdés
A párom kap a munkáltatójától vonatbérletet, amit én vennék igénybe helyette, mivel ő nem utazik, nekem meg napi szinten kell ugyanazon az útvonalon utazni. Milyen adatokat tartalmaz az a vonalkód? Tartalmazhatja a nevet is, vagy csak azt hogy honnan-hova, mettől-meddig? Köszönöm előre is a válaszokat!
2016. júl. 5. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
A bérlet ugyebár csak akkor érvényes, ha egy, a személyazonosságot igazoló okmány száma fel van rajta tüntetve. Lehet, hogy ez a QR-kódban már benne van. Tehát a jegyvizsgáló simán elkérheti azt az okmányt, amire a bérleten hivatkozás található. Amúgy a bérletek nem átruházhatóak. Én nem kockáztatnék.
2016. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A bérleten az igazolványszámhoz a cég neve van írva. Eddig a régi típusú bérletet kapta és arra ráírtam a saját személyigazolványszámom (tehát nem egyszerre használtuk ketten), de ennél az újnál nem tudom, hogy szerepelhet e a neve/szem.ig. száma a vonalkódban.
2016. júl. 5. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!