Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Horvátországba, ezen belül...

Horvátországba, ezen belül Split-Omis környékére készülünk, Bács-Megyéből. Szerintetek megéri Bosznia-Herzegovina felé menni? Veszélyek? Esetleg valaki egy útvonallal kisegítene?

Figyelt kérdés

2016. júl. 8. 05:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Tavalyelőtt mi is Horvátország déli részébe mentünk, nézegettem, hogy menjünk-e Boszniának.

Amiért nem mentünk: nincsenek autópályáik, illetve nem végig. Lassú állítólag a forgalom nagyon. De nem személyes tapasztalat, csak több helyen ezt olvastam.

Horvát autópályák gyorsak és jók, szerintem hamarabb odaértek, akkor is, ha kerülni kell.

Én onnan talán Pestnek mennék, aztán úgy Letenyének (M7). Zágráb, aztán onnan Split felé.

2016. júl. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pár napja már kérdezte valaki, de neked is bemásolom a válaszom:


Már többször mentünk át H.országba Bosznián keresztül.

Nincsen se autópálya, se díj és olcsóbb az üzemanyag is.

A boltok is olcsóbbak, és sok az útmenti árus, akik örülnek az Euronak.

Ne váltsatok valutát, kúton használjátok a bankkártyát.

Csodás tájak és korrupt rendőrök.

Jajcai vízesést ne hagyjátok ki!!

(Kifelé is érdemes teletankolni Boszniában.)

A sebességhatárokat tartsátok be, mert szinte minden kanyarban és a lejtők alján (kézi)radaroznak.


Útvonal: Barcs, Verőce, Banja Luka, JAJCA vízesés, azután vagy Split vagy Makarka. (GPS.)


Jó utat.


(Ha még nincsen apartmanotok, Trogír magasságában esetleg tudok segíteni közvetlen tengerparti ap. elérhetőségével.)

2016. júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!