Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi értelme van a TripAdvisor...

Mi értelme van a TripAdvisor oldalnak? ( Többi lent. )

Figyelt kérdés

Van ez az oldal, ahol szálláshelyeket, éttermeket, utazási irodákat lehet értékelni.

Azt értem, hogy ez az oldalnak miért üzlet.

Azt is, hogy a (legtöbb) értékelt szolgáltatásnak miért jó.

Azt nem értem, hogy mi a jó az értékelést készítőnek. Az értékelésekért, fotókért kapnak pontokat, de azokkal lehet valamit kezdeni? Mert semmi erre vonatkozó leírást nem találtam az oldalon.)



2016. júl. 12. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Haszonelvű megközelítésben tényleg nincs értelme.

De az emberek nagy részében él a vágy, hogy megossza gondolatait másokkal. Ez nem a TripAdvisor sajátossága, hanem bármelyik internetes fórumé. Tehát a hiba mondhatni a te készülékedben van, mert azt hiszed, hogy a haszonszerzés által nyer értelmet a dolog. Közvetett módon mégis profitálnak a véleményírók, mégpedig úgy, hogy mások véleményéből okulhatnak. Tehát mindenki hozzáteszi a részét a rendszerhez, így válik élővé.

2016. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Tehát mindenki hozzáteszi a részét a rendszerhez, így válik élővé."

Oké, ez érthető is lenne, de akkor mi értelme van a "jutalmazásnak" (pontoknak)?

2016. júl. 12. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ezen logikával ezen az oldalon kérdésre válaszolni sincs értelme. Mégis válaszolunk.
2016. júl. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami kiemelkedően jó, azt azért szeretik megosztani, hogy jó sok vendége legyen az adott helynek, nehogy bezárjon. A nagyon rosszat meg elvileg azért, hogy segítsenek másoknak, gyakorlatilag inkább így "verik le" az adott helyen őket ért sérelmeket. Egyik esetben sem várnak pénzt, előnyöket. Nem is venne senki komolyan olyan oldalt, ahol nem saját döntés, hanem valami haszonszerzés céljából írkálnak az emberek.
2016. júl. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Ugyan ezen logikával ezen az oldalon kérdésre válaszolni sincs értelme. Mégis válaszolunk."


Ez igaz.

Csak arra gondoltam, hogy itt ugye elméleti kérdéseket teszünk fel és válaszolunk meg, ott meg konkrét üzleti vállalkozásokról mondunk véleményt, aminek kézzel fogható haszna - vagy kára - lehet. Azt gondoltam,hogy bizonyos pont után valami hasonló kedvezményt adnak, mint pld. a Brigádos kuponok.


"Nem is venne senki komolyan olyan oldalt, ahol nem saját döntés, hanem valami haszonszerzés céljából írkálnak az emberek."


Ilyen erővel ezt az oldalt meg éppen azért nem lehet komolyan venni, mert "tét nélkül" irkálhat bárki bármilyen butaságot.

De én a "jutalmat" nem úgy értettem, hogy az értékelt hely adná, hanem maga az értékelő oldal. Pld. a vele szerződésben lévő ( rajtuk keresztül értékelhető) helyeken beváltható kedvezményes bónusz formájában. A pontot sem az értékelés tartalmáért, hanem magáért az értékelésért kapod. Simán adhatsz negatív kritikát egy nem tetsző helynek, a bónuszt pedig felhasználod máshol.

2016. júl. 13. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!