Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 40 évesen van még értelme...

40 évesen van még értelme hajóra jelentkezni dolgozni? (Ráadásul szaktudás nélkül? )

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy világ életemben irodai munkát végeztem, tehát olyan jellegű szaktudásom, ami egy hajóra kellene (pl. vendéglátás) nincsen.

2014. nov. 5. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyelvtudás van? Ha az sincs, akkor biztos nem.
2014. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pici német, pici angol.
2014. nov. 5. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Szaktudás?

Úgyis megmondják, hogy ott miket várnak el. Amúgy csak figyeled és leutánozod a többieket. Több száz pincérnek látszó rabszolga melózik egy ilyen hajón, és sok béna lesz közöttük.

Nyugodtan menjél, és keress egy csomó pénzt.

Csak arra vigyázz, hogy könnyű ám elkölteni, azután hazajössz üres zsebbel.

Ha ügyes vagy, akkor megszedheted magadat egy kicsit.

Viszont itthon elmehetnél valamilyen vendéglátóba egy kis időre, hogy beletanuljál és legyen egy kis gyakorlatod.

2014. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem a kor fogja eldönteni, hanem az, hogy mire vagy alkalmas. Nagy valószínűséggel semmire (esetleg takarításra).
2014. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem sajnos ennek van egy maxımalıs korhatara marpedıg az a 3o ev de ınkabb a 20-25 ev közöttıeket keresık onnan tudom hogy egyszer egyık baratom elment egy jelentkezöre egy elöadasra es ott mondtak ö akkor 30 eves volt de a toborzok mondtak szoba sem jöhetne mar es jol beszelt angolul.Van a FREI dosszıe adasaı között meg a alegelsök között pontosan egy ılyen müsor,amely a hajon dolgozok eletet mutatja be a Youtube-on ra tudsz keresnı,en ıs smegneztem eleg lehangolo öszınten megmonodm :( A vendeglatas amugy elengedhetetlen,olyan magas szıntü vendeglatas van a hajokon mert olyan eletszınvonalon elö emberek veszık ıgenybe ezeket a luxusutakat hogy ıgy szaktudas nelkül szınte semmı eselyed nem lesz,de nem szeretnelek elkeserıtenı csak elmonodm a tapasztalatokat. Inkabb probald meg az anglıaı munkakat. Nem ırtad ferfı vagy e vagy nö de ha pl tetovalas van rajtad az mar eleve kızaro ok plane ha lathato helyen van. Sajnos ezren allnak sorban az ılyen jellegü munkalehetösegekert.
2014. nov. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Szerintem ne hallgass senkire :) mármint aki riogat


érdemes végiggondolni, hogy biztos bírnád-e? ha csak irodai munkán voltál, akkor a napi 12-15 vagy több talpalós munka eleinte húzós. Én is voltam irodában ott is volt túlóra meg minden, de mikor aztán egy kis ideig olyan helyen dolgoztam (nem hajón), ahol egész nap állni kellett, és alig volt szünet, először majd leszakadt a lábam, nehezen ment, de pár hónap alatt meg lehet szokni, bele lehet jönni. De ez személyiség-függő is, van aki nem bírja, van aki igen.

Másik, hogy mennyire tudsz távol lenni családtól, barátok, stb.? Óceánjáróról ritkán lehet hazajárni, folyamiról gyakrabban.

Nekem egy tájékoztató levélben régebben azt írták, hogy a korhatár 35 év, de nem azért mert afölött már nem vesznek fel, hanem mert ált. e kor fölött már családot alapítanak, stb. és nem mennek szívesen hajóra dolgozni.

Írd be a keresőbe neten hogy hajós munka, és a legnagyobb cégek honlapjain is szét tudsz nézni. Jó leírások vannak, infók, videók, stb. A cégeknél megvannak az elérhetőségek, írj nekik mailt, amiben felteszed a kérdéseidet. Biztos hogy válaszolnak, ez nem jár kötelezettséggel, de biztos forrásból jutsz infókhoz.

A felvételi beszélgetés idegen nyelven van és ehhez kell egy alap szint. De még ebben is segítenek ha jelentkezel.

Szóval a legjobb ha magától a cégtől kérsz segítséget, ők mindenben segítenek és kedvesek is :) remélem, valamit tudtam segíteni :)

2014. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálunk volt 40 éves szobalány. Tök mindegy, van-e szaktudása, mert ha életében csak a port törölte le otthon, akkor is meg tudja tanulni, mit kell csinálni, ha akarja és érti a nyelvet és megkeres vele cirka 1600 eurót havonta. Pincérnek nkább ne menj, folyami hajón nangyon nehéz, főleg a lányoknak, épp ezért alig akad egy-kettő hajónként és a nyelvtudásod sem lenne elég hozzá.
2014. dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!