Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valóban bolond lennék kihagyni...

Valóban bolond lennék kihagyni egy ilyen lehetőséget?

Figyelt kérdés

Elore is bocsanat az ekezetekert,de telefonrol vagyok.

A problemam a kovetkezo: Lenne egy lehetosegem kimenni ismerosokhoz Nemetorszagba es ott tanulni. Most lennek itthon 10.-es,valoszinu ott csusznek vissza egy evet.

Viszont felek a honvagytol. A varosom nem hianyozna. Nehany baratom igen,de nem szeretek itt lakni.

A csaladom hianyatol viszont nagyon felek,ettol rettegek legjobban. Illetve az ottani beilleszkedestol.

Van mas is hasonlo helyzetben? Vagy egy kivulallo mit mondana,menjek es ne foglalkozzak ezekkel az aprosagokkal,elmulna a honvagyam?



2016. júl. 16. 23:13
 1/6 anonim válasza:
Én is kihagytam egy iskolát, azért mert bentlakásosnak kellene lennem. Ezért egy másikat választottam, hogy inkább minden nap buszozzak oda és vissza. Valószínűleg a honvágy miatt döntöttem így, mert nem akartam kollégiumban lakni. Ez nem azt jelenti, hogy ne menj ki Németországba. Szerintem írd fel magadnak az érveket és ellenérveket. Hasonlítsd össze, meg tisztázd magadban , hogy mit szeretnél.
2016. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ösztöndíjjal mentem ki Franciaországba tanulni egy családhoz. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha kint minden rendben van Veled, rendesek a fogadók és az iskolatársak, akkor ez alaptalan félelem :) Én nagyon jól éreztem magam, sokszor beszéltem az itthoniakkal és természetesen hiányoztak, de volt más, ami elterelje a figyelmemet. Le kell kötnöd magad, programokat szervezni, utazni, barátokat találni, és el fog repülni a kint töltött idő! Én nagyon megbántam volna, ha visszadobom a lehetőséget, szóval Neked is azt tudom tanácsolni, hogy mindenképp élj vele! :)

Ha van kedved beszélgetni róla, írj nyugodtan!

2016. júl. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg semmirol nem maradsz le ha nem mesz.
2016. júl. 17. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,még jöhetnek! :)

3# egyébként nem tudom ezt hogy érted. Szerintem elég sok mindenről lemaradnék,hatalmas lehetőségekről. Az egyetlen,ami visszatart a honvágytól való félelem.

2016. júl. 17. 10:57
 5/6 anonim ***** válasza:

A honvágy természetes dolog, időnként elkapja az embert... de ez a lehetőség tényleg nagyon jó. Önállósodnál kicsit, ami később nagyon jól fog jönni. A német nyelvet alighanem remekül megtanulnád az egy év alatt, az élmények pedig pótolhatatlanok lennének. Szerintem menj, nem veszíthetsz.

Tudod, Németország nincs olyan messze, az egy év alatt haza is látogathatsz, a családod is mehet hozzád 1-2 napra. Van skype, akár minden nap beszélhetsz az itthoniakkal, új barátokat szerzel a meglévők mellé, jó lesz. Ne hagyd ki.

2016. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3 úgy érti, hogy gyáva volt bármit is tenni az életben, és így magyarázkodik - főleg magának.

Én is azt javaslom, hogy menj ki, ritkán adódik ilyen lehetőség. Sokat fogsz fejlődni, és életre szóló élmény lesz.

2016. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!