Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Bevont jogosítvány?

Bevont jogosítvány?

Figyelt kérdés
Baleset miatt bevonták a jogosítványomat 4 hónapra, a kérdésem az lenne, hogy mennyi időm van leadni a jogsimat az okányirodában? Kéne erről valamilyen papírt kapjak? Mert a rendőrségi levélben csak az áll, hogy bevonják x hónapra, de semmi további. A levelet meg nem tudták kihozni időben mert nyaralni voltunk, tegnap nem volt nyitva, ma meg délig és félek hogy kicsúszok a határidőből. Valaki segítsen kérlek. Előre is köszönöm

2016. júl. 29. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Jogkövető állampolgárként ilyenkor egyetlen dolgot tehetsz. Besétálsz az okmányirodába és leadod azt a jogsit. Veszel helyette buszjegyet, biciklit akármit. A te dolgod.

De ha nem teszed meg, és elkezded csűrni-csavarni a törvényt, meg azon mesterkedni, meddig húzhatod még, az egyrést szerintem olyan stikli, amit tilt minden erkölcsi irányelv, másrészt ha kiderül, hogy téged jogerősen eltiltottak, csinálsz valami rosszat megint, abból neked lesz bajod.

2016. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az áll a levélben, hogy bevonják, vagy az, hogy eltiltanak a vezetéstől? Mert a kettő nem ugyanaz. Ha eltiltanak a vezetéstől, a jogosítványod nálad marad, csak nem használhatod. A bevonásról nem tudok tanácsot adni, de érdemes lenne a levélben újra megnézni, hogy bevonás vagy eltiltás.
2016. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem allt szandekomban csurni csavarni, leirtam, hogy nyaralni voltam ezert nem voltam itt a level erkezesekor, illetve, hogy nem volt alkalmam meg eljutni az irodaba.

eltiltast ir a level, de kuldtek az okmanyirodanak is errol

levelet, semmilyen mas konkretumot nem irnak

2016. júl. 29. 14:04
 4/4 dominik 2016 válasza:
Egy kettos allampolgarnak meg van roman jogositvanya ami hamarosan be lessz vonva idejglenesen birosagi targyalasig.a kerdes lehet e Magyarorszagon jogositvanyt csinalni ha Romaniaban jogerossen el van tiltva a vezetestol. Es ba igen hogy
2019. ápr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!