Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazás Romániába személyi...

Miximixi kérdése:

Utazás Romániába személyi igazolvány hiányában milyen úton lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, már a könyökünkön jön ki, hogy Romániába illetve bármelyik határon való átlépés során csak személyi igazolványt vagy útlevelet fogadnak el.Sajnos páromnak lejárt a személyije, amit későn vettünk észre, igen,ez a mi hibánk.Intézte, de izgulunk, hogy megérkezik-e,mire mi indulunk. Múlt hét szerdán adta be a kérelmet, most szombaton indulnánk. Ideiglenes személyit nem adnak ki neki, mert van érvényes jogsija...Személyesen nem veheti át Pesten a személyit, mert az igényléskor postázva kérte,azon változtatni nem lehet. Az útlevél 40 000 Ft,ennyi pénzt nem szívesen adnánk ki.A kérdésem az lenne, hogy volt-e valaki mostanában Romániában? Mindenkit megállítanak-e a határon és kérik-e a személyit? Valakinek valaha elfogadtak-e jogosítványt? Valakinek valami ötlete van-e ezeken kívül vagy marad az útlevél vagy hogy kockáztatunk? Esetleg valaki határőrt meg tudna-e kérdezni,hogy találkoztak-e már hasonló esettel és akkor mi történt? Kérem, azok kíméljenek a válaszadással, akik kritizálni szeretnének!Válaszotokat előre is köszönöm!

2015. szept. 27. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Jogosítvány nem jó. Mivel nem Schengen, így állandó határellenőrzés van, felesleges okmányok nélkül nekiindulni, mert nem engednek át.

Egyébként az ideiglenes nem is lenne jó, mert Románia nem fogadja el. [link]


Tehát marad az útlevél.

2015. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem engednek at jogsival. Vagy fizessétek ki az ùtlevelet vagy otthon maradtok.
2015. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lehet adni ideigleneset annak akinek van jogsija?

Rá kellett volna kérdeznie a párodnak hogy akkor hogy utazhat Romániába.

Amúgy az ideigleneset elfogadják simán, én avval voltam májusban.

Kockáztatni nem tudtok, mert illegálisan mennétek be, az meg nem éri meg..

Legközelebb majd jobban figyeltek arra hogy megvannak e az iratok.

Remélem megérkezik a személyije időben..

2015. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Tényleg, ami jó nagy baromság, nagy hülye volt, aki kitalálta. Egyébként az ügyintéző jóindulatán is múlik a dolog, ha akarja, meg tudja csinálni.


Ez valami új dolog lehet a románoknál, hogy nem fogadják el, ez is köcsögség.

2015. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem kiadták az ideiglenes személyit, pedig volt érvényes jogosítványom.
2015. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mint írtam az ügyintéző jóindulatán múlik.
2015. szept. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De miért? Itthon most vezették be, hogy a jogosítvány alkalmas személyazonosításra, de csak belföldön. Külföldön néhány államban ugyan így van, de a schengeni határt akkor sem tudod átlépni, csak személyivel vagy útlevéllel.


Valaki linkelne egy jogszabályt, hogy mi alapján nem adnak ki ideiglenest, ha van jogsid?


A másik az ügyintéző jóindulata? Egy okmányirodában, ahol egy kattintással megnézi bárki, hogy van-e jogsid, szerintetek nem szúrnák le az ügyintézőt, ha szimplán jóindulatból jogellenesen járna el?

2015. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A kérelmező részére ideiglenes személyazonosító igazolványt kell kiadni, ha nem rendelkezik érvényes útlevéllel vagy kártyaformátumú vezetői engedéllyel"

[link]

2015. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ezt én is megtaláltam, nekem a jogi háttérszabályozás kellene, abban bízok.
2015. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!