Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 17 évesen külföldön munka?

MacsekCicus kérdése:

17 évesen külföldön munka?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat gondolkodom azon, hogy abbahagyom az iskolát és kimegyek külföldre. Rossz időszakom volt, megbuktam 3 tantárgyból, készülök a pótvizsgára, de felmerül a kérdés, hogy mi van, ha nem sikerül.. Dolgozom most is, de ez csak diákmeló. És amiket külföldön néztem az szinte mint 18 év felettieknek szól. Csak egy pár vélemény, tapasztalatot, tanácsot szeretnék, hogy egyáltalán tényleg butaság lenne-e, stb..

2016. aug. 10. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
dolgozhatsz csak túl jó fizura ne számíts. pl itt hollandiában valami 500 euro a minimálbér egy 17 évesnek abból meg cinkesen lehet megélni. Ha szerzel valami olcsó kéglit akkor a esetleg
2016. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy melyik külföldi országba mennél dolgozni 17 évesen.

Én csak Angliáról tudok mondani pár infót.

Itt kint Angliában 17 évesen nem sokra mész ha nincs ismerősöd, rokonod akihez odatudnál költözni egy szobába, és csak jelképes összeget fizetnél a szállásért, aki enni-inni is ad ingyen vagy jelképes összegért.

Angliában a minimálbér jelenleg 7 font 20 penny óránként. Ez azt jelenti, hogy havi 1267 fontot keres az ember..(full time) ez az összeg 21 év felettieknek jár.

Mivel te 17 éves vagy, és ha ne adj isten bejelentett full time melót kapnál akkor is jóval kevesebbet keresnél.

16-17 éveseknek a minimálbér 3 font 87 penny óránként. Ez azt jelenti, hogy havi kb 630 fontot keresnél. Ha teljesen egyedül élnél kint, ha neked kéne fizetni a szállást, kaját, utazási költségeket, akkor képtelen leszel ennyi pénzből megélni. A szállás több mint a felét el is vinné, jó ha marad 100-150 fontod belőle..

Inkább várj, tanulj..

2016. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam országot, mert igazából én sem tudom teljesen. Nincs rokonom, ismerősöm. De vannak olyan állások, amik biztosítanak szállást és étkezést. Csak nem tudom, hogy mi a korhatár. És köszönöm az eddigi válaszokat.
2016. aug. 10. 18:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, vannak munkák ahol biztosítva van a szállás, és napi egyszeri étkezés DE! ez sem ingyenes.

A fizetésedből levonják a szoba árát, és vár a napi egyszeri étkezés minimális összegű (van ahol ingyen van) de ennyi. Ha többet eszel, és bizony az adott munka miatt muszáj többet enni, azért már fizetned kell.

De még így is nagyon kevés lesz a pénzed, szinte semmid nem marad.

konyhai kisegítőként, szobatakarításért meg nem 17 éveseket keresnek. (benne vagyok mert itt kint dolgozom munkaközvetítőként)

(második vagyok)

2016. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
itt legombolnak 300-350el lakás címszó alatt de csak egy ágyad lesz kvázi egy többágyas szobában.
2016. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval pótvizsga elől menekülsz, külföldön nincs rokonod, ismerősöd, nyelveket sem tudsz, mesterséged sincs, gondolom pénzed sincs félretéve... ennek rossz vége lesz.

A helyedbe keservesen, segítséggel, de levizsgáznék, kitanulnék (ingyen) egy mesterséget és belefognék egy idegen nyelv tanulásába. Ez már egy jó kezdet lenne.

2016. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igazából nem menekülök előle, készülök rá, ez csak egy terv. És rokonaim, ismerőseim nincsenek.Viszont angolul jól beszélek, spanyolul alapfokon. Pénzem is van félretéve, csak hát nem sok.
2016. aug. 12. 00:10
 8/8 anonim válasza:
Felejtsd el, és tanulj.
2016. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!