Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazási irodánál hogy működik...

Utazási irodánál hogy működik ez a dolog?

Figyelt kérdés

Még soha életemben nem szerveztem külföldi nyaralást, utazási irodával sem volt még dolgom soha.

Mindig csak hallom ismerőseimtől, hogy ide meg oda milyen olcsón volt lehetőségük elutazni stb.

Tudom, hogy vannak megszervezett utazások stb, meg olvasgattam utazási iroda kirakatában a népszerű úticélokra szóló ajánlatokat. Viszont náluk úgy van, hogy csak az ő általuk kínált utazások vásárolhatók meg, vagy ha én mondok egy országot, hogy ide és ide akarok elmenni 1 hétre, amiből 2 napot ebben 3 napot abban a városban szeretnék tölteni meg hasonlók, akkor azt is megoldják nekünk?


2016. aug. 15. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha utazási irodához mész, akkor ott szervezett utak vannak. Van egy program, hogy ekkor indulsz innen, ide itt alszol városnézés stb. ez le van írva ettől nem térhetsz el. Ők szervezik az utazásodat is busszal repülővel, transzfert , szállást mindent. Itt gyakorlatilag semmi dolgod a pénz befizetésén kívül. Vagy egyénileg utazol és náluk foglalsz szállást. De ha van egy csoport akkor nem a csoport tagjai mondják meg hogy 2 napot itt vagy 3 napot ott. Ettől szervezett. Menj fel egy iroda honlapjára és jobban megérted miről beszélek.
2016. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazodnod kell az előre meghirdetett programhoz. Azt az alternativát, amikor egy hétből két napot egyik helyen töltesz el, a maradékot meg egy másikon, egyéni szervezésnek nevezik.

Nézz körül a neten, vagy ülj be egy ügyintézpvel szemtől szembe, és nyugodtan rabold az idejét. Ezért ül ott.

Egy dologban szeretném pontosítani a kérdésedet... Aki irodával utazik, az mindig drágán utazik. Érted? A kényelem és a lustaság ára az, hogy sokszorosát fizeted az út valódi árának.

2016. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Aki irodával utazik, az mindig drágán utazik." - ez igy ebben a formaban nem igaz.

Nem azt mondom, hogy irodaval utazni olcsobb, sot, az esetek 85%-aban olcsobb ha az ember maganak szervez meg mindent, de a 15% amikor utazasi irodaval dolgozni olcsobb, az az uzleti utak. Nalunk legalabbis igy van. Amikor magamnak (csaladnak) szervezek utat, mindig en intezek mindent, de ceges utaknal a szallodak, ahol a fonokseg megszall mindig olcsobb az utazasi ugynokon keresztul, mert neki van osszekottetese xy hotellal es a kedvezmenyt nekem sosem adjak meg csak neki.


Repulojegyeknel:

Nekunk ugye az a lehetoseg van csak hogy vagy megveszed vagy nem veszed meg, es ha nem veszed meg, az ar valtozhat. Az utazasi ugynok tud olyat, hogy napokra lefoglalja a jegyet es az ar nem fog valtozni es nekunk van xy napunk hogy eldontsuk, hogy tenyleg kell-e a jegy vagy sem. Sajat szervezesben en ilyet nem tudok; vagy most fizetem a jegyet vagy nem, viszont akkor holnap mar lehet hogy dragabb lesz.


Ezt csak azert irtam, hogy lasd kerdezo, az utazasi iroda nem az ordogtol valo dolog ;)


De amugy tenyleg olcsobbra jossz ki, ha sajat magadnak intezel mindent. Nagyon sok utazasi oldalnal ha egyben veszed a repjegyet es a szallast, akkor kedvezmenyt kapsz. Nagyon sok ilyen oldalon mas utazok velemenyet olvashatod, igy kiderulhetnek olyan dolgok a szallasokrol, amiket az utazasi iroda nem biztos, hogy tud (pl. a vonatsinek kozelsege miatti zaj, a sarki fuszeresnel kaphato kincsek, stb).


Ha kicsit megy az angol, akkor az Expediat ajanlom, en mar evek ota hasznalom es sose volt eddig semmi gondom se repjegy, se hotel se kocsi foglalasnal.

2016. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Figyu! Én elég sokat utazom saját szervezésben, és sokszor irodával is.

Nekem megéri azt a kényelmet, hogy nem kell szervezgetnem, hanem csak kiválasztom a nekem megfelelő utat olyanoktól akik értenek hozzá.

Ráadásul igen gyakran találni -valódi!- last-minutos utakat, amiket annyiból nem tudnék kihozni.

Az persze más kérdés, hogy az esetek többségében odaérkezéskor mindig leválok a csoporttól,

és az is igaz, hogy a hazaérkezéskor mindig megfogadom, hogy "soha többé" nem megyek szervezett útra.

Azután telik -múlik az idő, elfelejtődnek a kellemetlenségek, és egyszer csak ráakadok ismét egy nekem tetsző akciós utazásra...


(Most is pont készülök egy olasz körútra, amely pont a felébe került egy kis vidéki irodával, mint amennyiből én magamnak ki tudtam volna hozni saját kocsival, saját szervezéssel. Az árát nem is írom le, mert úgy sem hinnék el.)

2016. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!