Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes költözni 2 kisgyermekkel?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a munkámból kifolyólag nagyon sokat utazom szerte a világban. A cégem felajánlott egy uj bázist ( ez eddig mar volt Dublin, majd Zürich, es most Budapest ). A lényeg hogy most egy végleges bazist kell választanom ugyanis a gyerekek miatt kervenyeztem hogy kevesebb üzleti utam legyen több irodai munkával. Visszamehetnenk Dublinba, vagy mehetnénk Berlinbe es Münchenbe, Milánóba es Firenzébe, Bécsbe, Bernbe, vagy a tengerentúlra ( New York, Washington, Californiai, Vancouver, Toronto, Szingapur, Auckland.) meg ezen kívül is lehetne választanom de csak ezekben a városokban lenne több "otthoni" munkám. Az lenne a kérdésem hogy a gyerekeknek melyik lenne a legmegfelelőbb. (1 es 3 évesek szóval meg nyelveket nem nagyon beszélnek, az idősebbik gyermekünk barátkozik az angollal de nem erőltetjük). Előre is köszönöm a valaszokat. A munka nyelve mindenhol angol lenne.

2016. aug. 17. 15:38
1 2
 1/15 Johnny Bravo ***** válasza:
73%
Akkor már csak az a kerdes te milyen nyelvet beszelsz!Mert lehet hogy a munka nyelve angol,de hogy azzal semmire nem fogsz menni a hetkoznapokban az olaszoknal meg nemeteknel az tuti!
2016. aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%

Odamenjetek, ahová ti szeretnétek. Az 1 és 3 évesnek még mindegy, nekik az jó, ami nektek jó.


Ha kalandvágyó lennék, simán mennék a tengerentúlra, pláne Ázsiába. Ha szorosabb a kapcsolatom a családdal, akkor pedig Bécs vagy valamelyik német város.

2016. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Ez rengeteg dologtól függ. Mennyire fontos neked az időjárás, a szakmai előremenetel (egyáltalán mit dolgozol) , konzervatív vagy liberális országban szeretnél élni, az adott nyelv , a környezeted? Több helyen is megfordultam már és vannak ismerőseim az általad említett legtöbb országban + sokat olvasgattam országokról mert szeretek új kultúrákat megismerni. Megpróbálom összeszedni a negatívumokat és pozitívumokat az általad említett országokról.


Dublin(Írország): pro-->Könnyen elsajátítható nyelv; Dinamikusan fejlődő gazdaság (kevés fejlett országok egyike ahol nem stagnál a GDP),IT területen kiváló lehetőségek mert rengeteg informatikai cég ide teszi a székhelyét + Vendéglátásban is van lehetőség, A helyiek nagyon közvetlenek és barátságosak, Szép/jó természeti adottságok, A megélhetés könnyű , Talán egész NY európában itt a legalacsonyabb a rasszizmis mértéke. kontra---> Pocsék időjárás; Nem lehet igazán magasra törni, hatalmas fizetéseket leakasztani mert jelen van egy úgynevezett "Glass ceiling" jelenség ( kivéve persze megfelelő szakmával ( orvos, mérnök stb); Az írek sajnos nem az eszükről híresek; Bizonyos dolgok eszméletlen túlárazottak ( főleg élelmiszerek); Innen nem fogsz 3 hetente hazamenni látogatóba; Kultúra és művelődés teljes hiánya ( itt pubkultúra van, oda járnak az emberek , nem múzeumba)


Németország: pro---> Viszonylag jó időjárás; Erős szociális háló; Szinte minden területen ellehet helyezkedni; Közel van , innen könnyű hazajárni; Bizonyos részeken kifejezetten szeretik a magyar munkaerőt; Olcsó élelmiszer

kontra--> Utóbbi időben egyre rosszabb közbiztonság.; Bizonyos helyeken kifejezetten utálják a magyar munkaerőt. ( 120 ezer magyar dolgozik ott, szval kapnak hideget meleget belőlünk) ; A nyelvet nehéz elsajátítani ; A migránsválság miatt egyre nagyobb az idegenellenesség.

2016. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Svájc: pro---> Európa leggazdagabb országa Norvégiával karöltve. ; Gyönyörű természeti kincsek és tájak.; Rend és tisztaság mindenhol. A konzervatív beállítottságú emberek mennyországa. ; Innen a legolcsóbb elutazni más európai országba.

kontra---> Ez egy nagyon nagyon drága ország. "Glass ceiling" nagyon erősen jelen van. A svájci német dialektus nem egy egyszerű eset.( 2 dombnyit arrébb mész és már egy másik svájci dialektussal találkozol), Az sztereotípiákat oltári hülyeségnek tartom de néha van bennük igazság: az a szetereotípia miszerint a svájciak beképzeltek sajnos igaz. (De lássuk be hogy van mire) . Túl sok kultúrát itt sem fogsz találni, ellenben rideg és barátságtalan embereket annál inkább. A svájciak nem igazán szívlelik a bevándorlókat.


Olaszország: Sajnos nincs ismerősöm és soha nem is voltam itt hosszabb időre.

2016. aug. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

( Svájchoz kihagytam hogy 12 év mire megszerzed az állampolgárságot)

Új zéland: pro--> Könnyű megélhetés ( mindenképpen olcsóbb mint a szomszédos ausztrália) , Remek közbiztonság, Amég nem vagy brit vagy ázsiai addig nem valószínű hogy komolyabban érintene a rasszizmus szele. ; Könnyen elsajátítható nyelv ( a kiwi akcentus nem olyan vészes mint az ausztrál) ; Rengeteg szabadidős kinti tevékenység; Remek időjárás! ; A kiwik nagyon lazán veszik az életet, ha ez neked bejön akkor jó. kontra---> Konkrétan ennél meszebbi pont nincs a világon vagy csak nagyon kevés. Innen hazautazni bizony több havi pénz , új zélandi dollárban (!!!). ; Kultúra teljes hiánya ( nem fogsz régi építészeti remekeket látni és az őslakók történetén kívül semmi érdekes nincs) ; A világ egyik legszarabb internete; Elzártság a külvilágtól: Valljuk be őszintén hogy Új Zélandról elég limitáltak a nyaralási lehetőségek. ( persze ausztrálián kívül vannak kis szigetek meg ott van pápua új guinea de nagy különbség nincs köztükmert mindegyiknél a tenger-homok-napsütés szenthármas csalja a turistákat oda.


Bécs ( Ausztria) : Pro---> Könnyű hazalátogatni.; Olyan az időjárás mint magyarországon ; Vannak osztrákok akik kifejezetten szeretik a magyarokat. ( vannak olyanok akik meg kifejezetten utálják, itt is szép számban képvisseltetjük magunkat (70 ezer) ). ; Az európai kultúra egyik fellegvára; Gyönyörű természeti adottságok ; Az élelmiszerek sokszor olcsóbbak mint itthon. 13-14. havi fizetés (!) ( ezt nem írja elő törvény de szokás adni) ; remek egészségügy ; ingyenes vagy nagyon kedvezményes felsőoktatás ( ez sokmindentől függ: EU tagországból jön -e stb) kontra---> Az osztrák dialektus nem könnyű; Az emberek elég unalmasak ; Itt is megfigyelhető az egyre nagyobb idegenellenesség. ; Jó esetben 6 év az állampolgárság megszerzése ( ehez sok kritériumnak kell megfelelni) , átlagosan viszont 10 év. Nagyon magasak az adók. Őszintén szólva az osztrák alsó réteg nem sokban különbözik a magyarországitól. ; Rendkívül limitált munkalehetőségek. ( van 3-4 ág ahol van magyarként esélyed és kész)

2016. aug. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Én mindenféleképpen az USA-ba mennék.

A gyerekeidnek (és neked is) ott van a legtöbb lehetőségük az életben.

2016. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

Kanada: pro--> Jó időjárás a NY-i parton. ; Ha liberális beállítotságú vagy akkor ez az ország a mennyország neked. Annyira mix már a lakosság hogy szinte mindenki egyenlő esélyekkel indul. ; Remek természeti adottságok; A kanadaiak többsége tényleg nagyon kedves és segítőkész! ( kivételesen megint igaz egy sztereotípia) ; Talán itt a legkönnyebb integrálódni; Nagyon nagyon olcsó a lakhatás.

kontra--> Vacak időjárás mindenhol máshol ( kivéve ha szereted az 4-5 hónapos telet :'D) ; Drága élelmiszerek; A kanadaiak többsége nem egy IQ bajnok. ( egy árnyalattal jobbak az átlag amerikainál azért) ; Innen nem fogsz hazalátogatni hipp-hopp és nagyon drága mulatság lesz. ; Kultúra az nem sok van Quebec provincián kívül. ; Az utóbbi években annyian jönnek kanadába hogy nincs ennyi munkahely a világon.


Szingapúr: Itt még soha nem voltam és nem is ismerek olyat aki járt itt azonban óva intelek ettől az országtól! Nagyon nagyon durva sztorikat olvastam magyarokról akik itt akartak letelepedni.

Amerika: Ez az ország egy vicc. Ne haragudj de ezt már nem fejteném ki. Legyen annyi elég hogyha van némi erkölcsöd és nem csak a pénz számít az életedben akkor nem igazán neked való hely.


Visszanézve az írásomat egy nagy trehány kupacot sikerült összehoznom. Az a baj hogy ehez sokkal több idő kéne hogy normálisan kifejtsem. Azért remélem értékeled hogy időt és energiát fordítottam rá. :)

2016. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat! :) sokat segítettél. Mi is utána néztünk par dolognak. Egyébként IT területen dolgozom angolul es németül beszelek ahogy a feleségem is de o meg beszél olaszul is. Az USA t kizartuk biztonsági es politikai okokból igy marad a többi es egy nagyon érdekes felvetés a nejemtol, amire en nem gondoltam es eleve kizártam a lestarol: Skandinávia (Svéd, Norvég, Dan, Holland es Izland) azert zártam ki ezeket mert nem beszéljük a nyelveket. De a feleségem meg örök utazó es imádna ezeket az országokat.

Uj zelandot is kizartuk, valamint Szingapúrt is a tul szigorú politikáért. A gyerekek miatt inkabb Európában maradnánk, de Kanadán meg gondolkozunk. Egyébként a lista tényleg iszonyú hosszú tehát ha akarnánk meg Kínába is el tudnánk menni mert mindenhol van egy alceg.

2016. aug. 17. 21:37
 9/15 anonim ***** válasza:
9%
Azért én rohadt kiváncsi lennék, hogy milyen "biztonsági okok" miatt zártátok ki az Államokat. A magyar katonaság és rendőrség nagyjából annyit ér az Amerikaival szemben, mint egy paintball csapat.
2016. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Nincs mit :)

Annyit elfelejtettem írni hogy Kanadába, Új zélandra , Ausztráliába, Amerikába szigorú pontrendszer van és az esetek 80-90%-ában nem fogják elismerni a diplomádat. Tehát különbözeti vizsgát/vizsgákat kell tenni ami elég borsos áron van persze. Az informatika pont kívétel de a feleségednek nagyvalószínűséggel különbözeti vizsgát kéne tennie a szakmájából. A skandináv országokban eszméletlen jó a szociális háló és a nyelvet is egyszerű elsajátítani ( kivéve dánia és finnország). A rossz csak az hogy pocsék időjárásuk van. Svédországot nem ajánlanám nektek mert az már nagyon észak. Viszont dániát vagy hollandiát nyugodt szívvel. Dániában is van egyfajta idegenellenesség de az csak az arab származásúak irányába. Az felsőoktatás ingyenes ( rengeteg magyar diák megy ki oda ). továbbtanulni) . Dániának az a hátránya viszont hogy egy igazi "semmilyen" ország. Nincs ott semmi. Az időjárás is olyan semmilyen (többnyire vacak) . Hollandia már egy fokkal jobb , ott vannak turista nevezetességek és szép helyszínek. A nyelv nagyon egyszerű, tényleg a német és az angol keveréke. Ott is főként csak az arabokkal van bajuk. Nem úgy mint angliában ahol minden K-európait utálnak mint a szart. Vannak barátaink Hollandiában meg Norvégiában. Ha skandináv országba mentek jól fogtok élni, nem kell sokat dolgoznotok ( ezekben az országokban dolgoznak a legkevesebbet az emberek) , a gyerekeitek ingyenes vagy nagyon kedvezményes oktatásban részesülnek (pl hollandia 300-400 euró / tanév , ezzel szemben kanada amerika, új zéland , fél évi - egy évi fizetés / tanév) VISZONT készülj fel rá hogy társasági életetek a majdhogynem a 0-ával lesz egyenlő. Ezekeben az országban az emberek inkább introvertáltak. A családjukkal vannak szabadidejükben és csak hébe-hóba a barátaikkal. A barátságok középiskolában kötődnek ezekben az országokban. Ritka hogy felnőtt korban kötnek új barátságot. Nincs olyan mint amerikában vagy kanadában hogy 2-szer elmentek hokimeccsre és akkor már barátok vagytok. Az az igazság hogy minden kultúrának van előnye és hátránya, aztán hogy kinek mi a jó az egyén függő. Azt javaslom hogy szűkítsd le a kört 3 országra és ennek a 3-nak nagyon alaposan nézz utána.


Kedves utolsó!


Nem azzal van gond hogy amerika ne tudná megvédeni magát egy másik országtól,hanem azzal hogy saját magától nem tudja megvédeni magát. Olyan egyszerűen lehet fegyvert venni mintha gyümölcsöt akarnál venni a sarki zöldségesnél ( nem mindenhol de a legtöbb államban így van ) . Plusz vannak olyan idióta szabályozások hogy nem tudom hogy sírjak vagy nevessek kínomban. Az embereket komplett idiótának nézik, és valljuk be hogy egyre inkább azok az ottani emberek.

2016. aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!