Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért utaznak az emberek...

Miért utaznak az emberek fertőzött területekre?

Figyelt kérdés

Például ahol tisztában vannak vele, hogy sok a gyógyíthatatlan betegség, amit az út során el lehet kapni és ami az életüket veszélyezteti. Gondolok itt akár Indiára, nem egy ismerősöm volt kinnt, és a "nyaralásuknak" a felét lázasan töltötték, teljesen legyengült immunrendszerrel.

Lehet én vagyok nagyon belegyöpösödve a komfortzónámba, de nekem nem érné meg több százezreket kiadni egy utazásért, ahol aztán a betegség megöli a teljes kulturális élményt, hiszen akár ha az ember csak egy náthától lázas, akkor sem szívesen vesz részt kirándulásokon, vagy kiállítás látogatásokon.

Ti hogy vagytok ezzel?



2016. aug. 18. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy mindenki belehal, vagy megbetegszik, aki belép egy általad kifogásolt területre.

De jó, hogy szóltál.

2016. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok, tudtad értelmezni a kérdést.
2016. aug. 18. 17:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem azért utaznak egzotikus helyekre az emberek, hogy megbetegedjenek. Igen, van akinek nincs szerencséje és rámegy az egészsége, de a kíváncsiság nagy úr. Ráadásul a betegségek egy jelentős része megelőzhető, de az bizony rákészülést igényel.
2016. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Például a malária nem nagyon, mert sokan rosszabbul lesznek a gyógyszerektől... Úgyhogy így még a rákészülés is fizikailag megterhelő.
2016. aug. 18. 17:50
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező!

...és azokról mi a véleményed, akik -itthon remegnek mindentől,és- utazás nélkül kapnak el mindenféle betegséget??!

Vagy szerinted itthon üresek az SZTK-k??

2016. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért ne hasonlítsd már az itthoni körülményeket egy maláriaövezethez :D
2016. aug. 18. 18:49
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

5:

Érdekes, nekem így is túl rövid az életem, hogy csak a fejlett világ szép helyeit bejárjam. Sőt, 50-100 élet is kevés lenne az ismétléshez. Igaz, engem nem csak a parasztvakító turistahelyek érdekelnek. Ha már elmennék egy nem biztonságos országba, akkor is kerülném a tömegeket.

2016. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

igen kerdezo, te vagy begyoposodve. kepzeld voltam Indiaba es meg elek, sot meg csak enyhe hasmenesem sem volt, szamtalanszor voltam malarias helyen, szedtem doxit es semmi bajom nem lett, a gyogyszertol sem. Most Zika es sargalaz fertozott helyre megyek na meg persze dengui es malaria is. van es nem vagyok beszarva

. Es ez mind igaz a felesegemre is.

2016. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7.

Was ist??

2016. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En is bejartam Indiat, semmi bajom nem lett, meg egy hasmenes sem, pedig meg csak nem is szervezett uttal voltam... hanem egyenileg...

Valamint rendszeresen jarok Del es Kelet-Afrikaba (plusz a kornyezo szigetekre mint Comore vagy Madagaszkar) munka miatt es ott sem lett soha semmi bajom.


Nyilvan pl a Kruger parkban szedtem a malariagyogyszert (kibirhato amugy) meg emellett betartottam az alapdolgokat (palackozott viz, hokezelt vagy fott/sult etel fogyasztasa, hamozott gyumolcsok) es nem lett semmi bajom.


Pedig volt egypar huzosabb eset is, pl Szvazifoldon valami gusztustalan kulimaszt kostoltattak velunk az egyik faluban, par kortyot legyurtem, mert nem akartam bunko lenni, de aztan nem ment. Na az okozott nemi hasmenest de az sem volt veszes. (1 pohar brandy es vege a bajoknak).


Madagaszkaron pl egy nap a delegacio majd minden tagja az ot csillagos hotel ettermeben evett libamajat, en meg az egyik ujsagiro sraccal az egyik helyi etteremben ugyanazt. Mi nem lettunk csak betegek :)


Egyaltalan nem torvenyszeru a megbetegedes... sot, ha le kellene mondanom a gyonyoru helyekrol amiket amugy nem lathatnek... hat akar azt a kis hascsikarast is bevallalom :)

2016. aug. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!