Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglián belül hova érdemes...

Anglián belül hova érdemes költözni milyen területekre kisváros neveket szeretnék esetleg infokat is róluk! Vagy ahol esetleg több magyar is él?

Figyelt kérdés

-Úgy gondoltuk minimum 30 ezres kisvárosba költöznénk semmiképpen se nagyvárosba!

-Ahol sok munkalehetőség van szép környéken!

-Anglia déli részén de akár máshova is!

-Kereskedelmi eladói végzetséggel!

-Egésszségügyi diplomával!

Egy huszonéves pár számára!


2012. jan. 5. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Helló! Egy jó tanács! Kezdetben, amíg nincs angliai élet és munkatapasztalatod, addig ne kisvárosba menjetek! Egy bevándorló sokkal könnyebben talál állást, lakást egy nagyobb városban, mint egy kisvárosban. Nagyon sok olyan város van amely 100-250.000 ezer lakosú és nagyon jók a munkalehetőségek és a lakhatási lehetőségek.(Reading, Oxford, Bristol, Bath, Bighton, stb.)
2012. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Tudnátok nekem is segíteni,hogyan kezdjek neki egy angliai kimenetelnek?Nem bízom a közvetítő irodákban mert már levettek pénzzel és nem intéztek semmit.Angolul írok,olvasok,beszélek.Van két szakmám.Előre is köszönöm!
2012. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Valaki pont azt írta, hogy inkább vidékre menjen, aki először megy, mert nagyvárosban könnyen kihasználják az ember. Egyébként ha van valakinek angliai munkavállalásról tapasztalata, leírná? :)
2012. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Valaki pont azt írta, hogy inkább vidékre menjen, aki először megy, mert nagyvárosban könnyen kihasználják az ember. Egyébként ha van valakinek angliai munkavállalásról tapasztalata, leírná? :)"


Kihasználni azt lehet aki nem beszéli a nyelvet és felkészületlenül jön ki, függetlenül a város méretétől! Véleményem szerint 100.000 fő alatti városba nem érdemes menni, mert jóval nehezebb a munkakeresés és lakáskeresés. Egy nagyvárosban jó a tömegközlekedés, de kisvárosokban már autó kell! Az autó vétel nem drága, de fenntartani már annál inkább! Egy kis autó biztosítása alsó hangon 1000 font körül van. A másik tanács az, és ezt halálosan komolyan mondom: A magyarokat kerüld el messzire! Sok ember átverhet, de a magyarok előbb verik át egymást, mint más nemzetek.

2012. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Egy kis autó biztosítása 1000font? Nem írtál véletlenül egy nullával többet?
2012. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én Birminghamben élek. 1 millió fős kb. Napi 200 álláshirdetés jön ki a jobcenteren keresztül. Szerintem egy ilyen kaliberű városban érdemes kezdeni.

Most fogok kiköltözni az egyik szomszédos városba, mert ott találtam munkát, az kisebb város, de így hogy van munka már megéri odamenni. De Birminghamben több a lehetőség.


"Egy kis autó biztosítása alsó hangon 1000 font körül van." Ezzel nem teljesen értek egyet. Egyik kollegám (angol) autójára a biztosítás havi 25 font.


Munkavállalással kapcsolatosan szivesen válaszolok PM-ekre, bár még csak 6 hónapja vagyok itt de már a második munkahelyemen vagyok, és szintet is léptem közben. Szóval akadnak tanácsaim. ;)

2012. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Egy kis autó biztosítása 1000font? Nem írtál véletlenül egy nullával többet?"


Nem írtam el! Éves összegre értettem természetesen.

2012. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

"Egyik kollegám (angol) autójára a biztosítás havi 25 font."


Az lehet hogy annyi, de aki kijön, itt dolgozik, nincs angliai bonus rendszerben benne és ráadásul fiatal és/vagy nagyvárosban lakik, az simán kifizet éves szinten 1000 font körüli összeget.

2012. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kifizet éves szinten 1000 fontot, de az nincs havi 100 font... Ami pedig nem egy egetverő összeg. Nyilván nem a 800 fontos minimlálbérből akar majd valaki fenn tartani egy autót... azt otthon se tenné meg minimálbérből. Bár hozzá teszem, hogy nem lehetetlen. Régi lengyel kollegám, 24 éves lány, férje 25 éves... családi házban élnek ketten, 2 autójuk van és minimálbért keresnek.
2012. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, az nincs havi 100 font, de az autót tankolni is kell, én havonta legalább 2 teljes tank(2*55 liter) benzint "fogyasztok el", ami azért nem kis költség, pedig nem keresek rosszul. Aztán ott van még a road tax, meg az MOT, de ezek nem annyira nagy költségek. Ami "nagy" költség, a tankolás és biztosítás.(Bár az igaz, ha fizetések arányában nézzük, akkor nem is olyan magas költségek ezek.)
2012. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!