Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy működik a jegyvásárlás a...

Hogy működik a jegyvásárlás a szentendrei HÉV-en?

Figyelt kérdés
Szóval nekem van egy 90%-os kedvezményre jogosító MÁK-os kártyám és igazából azt sem tudom, hogy hol kéne jegyet vennem. Az ellenőrtől vagy valami automatánál? Természetesen nem akarok büntetést.

2016. aug. 26. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Ha csak a budapesti szakaszon utazol, tehát Batthyány tér - Békásmegyer között, akkor sima vonaljeggyel tudsz menni, amit elővételben kell megvenned, még mielőtt felszállnál a vonatra. Erre nem vonatkoznak a kedvezmények, és 350 forintba kerül.


Ha a Budapesten kívüli szakaszon is utazol, akkor kell venned kiegészítő jegyet is. Ezt nem kell előre megvenni, ráérsz a héven a kalauztól. Egyszerűen megmutatod neki a kedvezményre jogosító igazolványodat, és megveszed a kedvezményes jegyet.

2016. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2016. aug. 26. 23:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1-es válaszát kiegészíteném azzal, hogy MÁK kártyával a Batthyány tértől Békásmegyerig ingyen utazol, nem kell vonaljegyet venned.
2016. aug. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!