Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Félek egyedül utazni. Mit...

Félek egyedül utazni. Mit csináljak hogy ez ne így legyen?

Figyelt kérdés
Hali. Most vagyok nyolcadikos, falun nőttem föl (hát éves koromig pesten éltünk). Jövőre az egyik közelebbi városba mennék továbbtanulni, de félek egyedül utazni. Szégyen vagy nem, de még sosem utaztam egyedül még buszon sem. Egyszerűen félek hogy valamit elrontok, rossz helyre veszem a jegyet, eltévedtek, stb... Van pár osztálytársam akikkel ugyanoda mennénk az előkészítő órák miatt, de ők nem félnek (közülük egy ember tudja ezt az egészet, a többieknek szégyellem elmondani). Nem akarom hogy ezért gyávának tituláljanak. Arra lennék kíváncsi, hogy másnak is volt-e ilyen félelme az utazástól ennyi idősen, illetve hogy mit csinált hogy ne féljen. A válaszokat előre is nagyon szépek köszönöm. 14 éves lány.

2016. szept. 18. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első egy-két alkalommal menj együtt olyannak, aki ismeri a járást. Ha már te is tudni fogod, hogy merre és hogyan kell menni, akkor nem fogsz félni.
2016. szept. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt velem is ennyi idosen. Parszor lekuzdod, aztan semmi para nem lesz. Engem anno eloszor anya elkisert, megmutatott mindent es utana egyedul kezdtem neki. Mara meg mar ezer kilometereket utaztam es utazok egyedul masik kontinensre is akar, szoval ne aggodj, elmulik:))


21/L

2016. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első válasza is jó megoldás, de akár azt is megcsinálhatod, hogy megkéred a szüleidet, rövid időn belül menjenek el Veled, DE! Te vedd meg a jegyet (akár nekik is), Te menj elöl, ők csak "biztonsági" emberként legyenek a háttérbe mögötted. Így a félelmedet is legyőzheted de az önállóságodat is kipróbálhatod :-)
2016. szept. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi szépen a válaszokat. Picit segítettek :)
2016. szept. 18. 21:32
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Magam is eléggé félek az utazástól.. Eddig még csupán egy helyre utaztam teljesen egyedül, az már kicsit rutinos, hogy úgy mondjam, így már annyira nem félek attól az úttól.


Viszont ha egy teljesen új helyre kellene mennem egyedül, ahol nem ismerek semmit és senkit újra nagyon félnék, de szerintem ez természetes dolog. Majd megszokja egyszer az ember azt az útvonalat is.


Ha meg félsz, hogy rossz helyre veszel jegyet, legyen nálad kicsit több összeg. :D Így tudsz venni újat a jó helyre. Na meg, ha kedvesen megkérdezel egy várakozót, hogy "Elnézést, ez megy x-y helyre, ugye?" akkor biztosan kapsz választ. :)

2016. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!