Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Augusztusban megyek ki Oxfordb...

Augusztusban megyek ki Oxfordba. Szállás már van, de munkalehetőség sajnos nincs. Linkelnétek olyan oldalakat, ahol valós munkákat találok, esetleg adnátok tanácsot ezzel kapcsolatban ?

Figyelt kérdés
Az angol nyelv fejlesztése miatt megyek ki elsősorban, tehát iskolába is szeretnék járni.19éves, érettségizett, középszintű angol nyelvtudással és jogosítvánnyal rendelkező lány vagyok. Van esélyem normális, aránylag jól fizető munkát találni?
2010. ápr. 23. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én Oxford mellett lakom,és el foglak keseríteni.Oxfordban minimális esélyed van,hogy munkát találj.A város csodaszép,de egyetemi város.Szinte a világ minden tájékáról mennek fiatalok tanulni,és persze az iskola mellett dolgozni..Általában kézről.kézre mennek ott a melók,vagyis ismerő ajánl ismerősöket.

Az érettségid itt kint semmit nem ér.Valószínű,hogy a középfokú nyelvvizsgád is gondot fog okozni egy pár hónapig..Mivel az itteni diákok szinte anyanyelvi szinten beszélnek,így ők az esélyesebbek a munkára ha van egyáltalán..

De írtad,hogy jössz ki.Akkor menj el az Oxfordi központi busz állomásra.Mellette található a munkaügyi központ,ott tudsz nézni álláslehetőségeket.(augusztus amúgy sem a legjobb hónap munka kereséshez)

Sok szerencsét

2010. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Munkát otthonról elég nehezen fogsz találni... inkább arra számolj, hogy kijösz, ha itt vagy elkezded szórni az önéletrajzod. Kemény meló lesz, arra készülj fel.

Szerintem minimálbérnél nagyobb fizuval ne számolj az elején.


Website-ot ezt tudom javasolni: [link]

Általában a www.reed.co.uk-t szokták ajánlani, de ide már kell némi munkatapasztalat is.


Ja és még valami. Az elején vállalj egy bármit, ne tedd nagyon magasra a lécet. A későbbiekben lehetsz akármi is, de az elején még kell egy kis idő, amíg belerázódsz a kultúrába, nyelvbe (még akkor is, ha beszéled középszinten).

2010. ápr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat!
2010. ápr. 25. 12:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék tudni, hogy milyen szakot lenne érdemes elvégeznem itthon,amit talán kint is értékelnének? Jelenleg pultosként dolgozom, de mivel nem neves helyen,nem számít referenciának...
2010. ápr. 25. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha itt akarsz dolgozni, akkor inkább itt tanulj. Azzal könnyebb elhelyezkedni a későbbiekben. Az önéletrajzodba írd majd be nyugodtan ezt a munkatapasztalatod, mert azért számít, bár úgyis igazán azt fogják nézni, amit már itt dolgoztál. Különben a referencia számít ezeknél legfőképp.

Ezen amúgy mindenki túljut. Előszőr egy 22-es csapdájának tűnik, de ez miatt ne aggódj. :D

2010. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!