Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol telepednél le? Közép-Amer...

Hol telepednél le? Közép-Amerika, Dél-Amerika vagy Ázsia?

Figyelt kérdés

38 éves ffi vagyok, független.

Kb 50.000+50.000 euroval rendelkezem, és elhagynám az országot.

Nem, nem szeretnék nyugatra menni robotolni.

Hova?

Jártam Közép-amerikában:mentalitásra, élhetöségre ez jött be a legjobban.De az ingatlanok drágák, és ötletem sincs, mihez tudnék kezdeni, mint vállalkozás.


Dél-Amerika: Peru , itt van némi ismeretség.ugyanugy nem tudnék mivel vállalkozni.Az emberek erre a legpozitivabbak..szerethetö


Ázsia: Thaiföld, itt lenne ismeretség és üzleti lehetőség is.De összehasonlitva amerikával , kevésbé élvezném a környezetet.


Ötleteket szivesen meghallgatok!


2016. szept. 23. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha már a véleményünket kérted, elmondom a sajátom, bár nem fog egyezni a tiéddel...

Én nem hagynám el Európát. Közép-Amerikai azért gáz, mert az ottani banánköztársaságokban ingatag a politikai helyzet, nagy a korrupció, nem lehet hosszútávra tervezni. A klíma is szar egy európai ember számára. Thaiföld és Dél-Kelet Ázsia szintén rossz hosszútávra. Turistaként jónak tűnhet pár hét erejéig, de az az ország is egy félkatonai diktatúra, ahol bármi megtörténhet.

Az Európán kívüli élhető helyek többsége nem véletlenül alkalmaz pontrendszert a bevándorlásnál, mert mindenki oda akar menni. De erre te is rájöttél, mert azokat nem is említetted. Tehát Európában kellene maradni. Van kb 40 választási lehetőséged. Nem muszáj a legegyértelműbb helyekre menni (UK, stb) hanem bevállalhatnál, kisebb, de élhető országokat, például Észtországot. Szerintem.

2016. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Dél-Amerika. Persze nagyon függ, hogy pontosan melyik ország, és annak melyik része, hiszen vannak nagy különbségek. De a latin életérzés, mentalitás nekem is nagyon tetszik.

Mindenképpen vállalkozni akarsz, saját vállalkozást akarsz? Az nem jöhet szóba, hogy munkát keresel? És ha már ott élsz egy ideig, akkor biztosan látod, hogy mivel lehetne vállalkozni.

Ázsia egyáltalán nem vonz olyan szinte, hogy ott éljek. Nagyon idegennek érzeném ott magam. Nem az én világom. Kérdés, hogy mennyire tuti az üzleti ötleted. Ha valami nagy durranás, akkor lehet, hogy érdemes pár évet eltölteni ott és akkor még mindig mehetsz majd tovább Dél-Amerikába. De ez csak akkor lenne jó, ha a pénzedet egyértelműen gyarapítani tudod.

2016. szept. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor egy harmadik velemeny. Nyugati rabszolga nem lemnek es szamomra Europa total elhetetlen. En Azsiaba mennek, azon belul Indoneziaba, Sri Lankara, Myanmarba vagy Laoszba. A helyedben mar reg nem lennek itt.
2016. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Boldogan élni nemcsak egyféleképp lehet, mint ahogy ezt itt és USAban belénksulykolják.


Miért mennek az amerikai nyugdijasok Mexikoba és Costa Ricaba, az Ausztrálok Fülöp-szigetekre és Thaiföldre,stb?


Európa már rég nem az a hely, ahol az ember szinteket léphet felfelé.Vélemenyem szerint egy fejlődő országban sokkal több lehetőség van, mint egy fejlettben (ha abból inulunk ki, hogy Magyarország fejlett).


Első körben 3-6 hónapra kimegyek valahova, és aztán eldöntöm, érdemes-e ott maradni, vagy jöhet a követkető.

Magyarországra bármikor visszajöhetek, és folytathatom ott, ahol abbahagytam,

2016. szept. 23. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Dél-Amerika, de ott is Patagónia. Egyrészt full nyugi van, gyönyörű természet és szinte nulla bevándorlás, a lakosság többsége fehér, plusz őslakos indián.
2016. szept. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dél-Amerikában leginkább Uruguay, a térség egyetlen tényleg stabil országa.
2016. szept. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kirándulni szuper és viszonylag helyek, de élni nem.

Javaslom Ausztráliát vagy valamelyik tengerentúli francia területet, de ezeken a helyeken sürgősen valamilyen munka után kellene nézned, mert a pénzed itt kétszer olyan gyorsan fogyna, mint az általad felsorolt helyeken.

2016. szept. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A döntés megszületett, Thaiföld első körben 3 hónap.Annyi idő elég lesz, hogy felmérjem, érdemes e befektetni, és ha igen mibe.

Ha nem, akkor kezdhetek spanyolul tanulni...

A szivem továbbra is Közép és Dél-Amerikáé...

2016. szept. 25. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!