Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az álomutazás, nőként, egyedül?

Az álomutazás, nőként, egyedül?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, idén végzem el a Bsc-t és szeretném megünnepelni azzal, hogy a spórolt pénzem egy utazásra költöm. Európán belül vagy akár kívül is utaznék, rutinos vagyok, sok helyen jártam, szívesen mennék el egy igazán különleges útra ami tényleg életreszóló élmény lesz. kb. 300-400 eft-ot tudnék rászánni az egészre, és szeretném ha legalább 3 hétig tartana. Sajnos csak a nyári főszezonban van időm, ami nyilván jelentősen megdrágítja az egészet. Nem érdekel a tengerpartozás, kultúrát, kalandot, unortodox élményt keresek. Mit tudtok ajánlani ami egyedüli nőként relatíve biztonságos, különleges és az árba is belefér? Esetleges sorstársak tapasztalataira is kíváncsi lennék! :)

2016. jan. 4. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én pl. Isztambult imádom most nagyon, egzotikus és történelme is van.
2016. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ja és a belföldi járatok elég olcsók onnan pl. Kappadókia, Pamukkale felé.
2016. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Legyen egzotikus, biztonságos egy fiatal nő számára, és napi 12ezer forintból jöjjön ki. Hajdúszoboszlón egy olcsóbb szálloda esetleg.. :)
2016. jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mindenképp külföldre akarok menni. Belföldre haverokkal, szülőkkel, párral, gyerekkel is lehet menni. Voltam már kevesebből a távol-keleten 6 hétig, igaz, nem főszezonban.
2016. jan. 4. 21:22
 5/14 anonim válasza:
El Camino ?
2016. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha te 6 hétig voltál távolkeleten kevesebb mint 300-ból, akkor olyan pro vagy, hogy nem igen tudunk neked segíteni. :)


A 4 napos síelésünk sem jött ki ennyiből. De mikor legutóbb repültem Srílankára, csak a repjegy volt 3-400.. De tájföldre is a legolcsóbb amit láttam 200 volt.

2016. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azt irta a kérdező, hogy Europan belül is jó... Ez az utazás kategória tényleg a rosszindulatú emberek gyűjtőhelye.

Kérdező amúgy miért akarsz mindenképp egyedül menni? :)

2016. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj egyedül, inkább fizess be valami szervezett kalandos kirándulásra (hegymászás, tengeri kajaktúra, stb.). Baraka, Eupolisz, stb. elég jó programok vannak és általában jó társaság szokott összejönni.
2016. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Kárpátokat járnám be. Olcsón kihozható, gyönyörű táj, gazdag kultúrával, építészettel.
2016. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Fő szezon nem mindenhol fő szezon.. Dubájban olyan meleg van nyáron, hogy olcsóbb akkor. De pl. Ausztráliában akkor tél van, így olcsóbb, de mivel a repjegy kb. 1000 Euro az szerintem nem fér bele. Thaiföld is kicsit olcsóbb nyáron.

A lényeg, hogy ami nálunk főszezon az nem biztos, hogy máshol is főszezon.


Én viszont maradnék ilyen árral Európában vagy a közelében. A német Alpok onnan pedig tovább Hollandiába, Párizsba stb. Én azért szeretem pl. Münchent, mert jó kiindulási pont, onnan tudsz menni Svájcba, Benelux országokba, Olaszországba stb. Esetleg ha bevállalód akkor Grúzia vagy Törökország.

Egyedül nőként én kihagynám az éjszakai bulikat, akár a legbiztonságosabb országban is csábító egy külföldi egyedül bulizó nő. De ez csak egy jó tanács 😃

2016. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!