Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Turistavízum Magyarországra,...

Turistavízum Magyarországra, török állampolgárnak, mi a menete?

Figyelt kérdés

Van pár zavaros rész amit nem tudok kibogarászni , és nem egyértelmű.

Aki tud segíteni megköszönném ha írna privátban is akár.



2016. szept. 26. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem egy bonyolult dolog. Uriember megveszi a repjegyet, foglal szallast (kifizetve mindketto), kot egeszsegbiztositast, majd ker egy idopontot lakhelyetol fuggoen az ankarai nagykovetsegtol vagy az isztambuli fokonzulatustol. Kitolti a netrol is leszedheto nyomtatvanyt, alafirkantja, elviszi magaval (de ott is kitoltheti), befizeti az vizum dijat (legutobb 60 euro volt ha jol emlekszem), aztan az idopontjan megjelenve ad ujjlenyomatot, befizet majd varakozik hogyan biraljak el a vizumkerelmet. Ezaltal pedig kap egy egy belepesre jogosito schengeni vizumot (ha tobb belepest szeretne akkor azt jelezze es igazolja, hogy miert - azert mert a baratnom magyar, az nem valid erv:)) jo esetben. Van masik ut is, miszerint te kersz a BAV-tol meghivolevelet (2 het mire megkapod), ezt neki elpostazod es o ezzel megy a nagykovetsegre (ez a meghivolevel azt jelenti hogy te felelsz erte, de ehhez kell hogy fel tudd mutatni az ingatlan tulajdoni lapjat illetve/vagy berleti szerzodeset amiben tartozkodni fogtok).


Viszont ha az uriember ennyit nem kepes elintezni maganak (legalabbis feltetelezem hogy esetleges nyari szerelem jonne latogatoba - minden bantas nelkul:)), akkor ne fuzz hozza tul sok remenyt.

2016. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De egyebkent felhivod a BAV-ot es egy unott holgy reszletesen valaszt ad minden felmerulo kerdesre (jo elotte osszeirni a kerdeseket).
2016. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hú, köszi, ez volt eddig a leghasználhatóbb .

Pár kérdésem lenne még.

A repjegy, és a szállásfoglalás elég másolattal? Vagy repjegynél a foglalási visszaigazolás bemutatása, elküldése elektronikusan ? Egészségbiztosítás külön kell? Nem elég amit amúgy is fizet ott?

Mindenképp el kell mennie Ankarába vagy Istanbulba? Elég messze lakik onnan...Biometrikus útlevele van, így is kellhet a személyes jelenlét vagy az ujjlenyomat levétele?

Karácsoyn után készülne jönni, elég lehet az idő az intézésre? Van plusz teendő még ha Erdélybe is szeretnénk menni? Azt kisilabizáltam, hogy onnan kell vízumot kérnie, ahol a több időt tölti. Az erdélyi szállás foglalása is kellhet neki, vagy elég a magyar? Mivel nem a lakcímemen tartózkodnánk, értelmetlen lenne nekem kérni a meghívását, muszáj a szállástól kérni ahol megszállunk itthon is.

Valami olyasmit olvastam, hogy a biztosításnak el kell érnie a 30.000 eurot. Ez igaz lehet? Ezt külön biztosításnak kell vagy az ő alap biztosítása?

Hú, mennyi kérdés..lehet az unott hangott kéne ennyi kérdéssel traktálnom :-)


Nem, nem, kisasszony :-) Egy régi egyetemi jó ismerős, barátnő, azóta már rég lejárt a tanuló vízuma, nyáron én mennék hozzá látogatóba.

Amúgy igazad van, nem ok nélkül lökted ezt a nyári szerelem, meg erre sem képes-dolgot, sajnos majdhogynem tipikus az ilyen.

Amúgy nyári szerelem esetén én mennék. Külön jó kimozdulni egy teljesen más világba, kirándulásnak kell felfogni, persze elvárható iylen esetben hoyg legaláébb felajánlja hogy fizeti az utat..amúgy nekem inkább pozitív lenne, ha nem azonnal traktálna azzal hogy jönne ő, csak segítsek már vízumot intézni neki, aztán mire megvan az, szépen köddé válik itt.

Elkalandoztam a fonálon amit feldobtál, de ez is megérne egy misét :-)

2016. szept. 26. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, szívesen, igyekszem mindenre válaszolni kérdésenként:

A repjegy, és a szállásfoglalás elég másolattal? - a szállásfoglalást, és a repjegy foglalást csatolod a formanyomtatványhoz (kinyomtatva).

Egészségbiztosítás külön kell? Nem elég amit amúgy is fizet ott? - A magyar TB-del ellátnának Törökországban. Nem. A török "TB" semmit nem ér ide. 30 ezer eurótól kezdődő egészségbiztosítás kell (legalábbis legutóbb ez kellett).

Mindenképp el kell mennie Ankarába vagy Istanbulba? - Ha nem megy el a konzulátusra, akkor nem tudja benyújtani a nyomtatványt, anélkül pedig nincs vízum.

Biometrikus útlevele van, így is kellhet a személyes jelenlét vagy az ujjlenyomat levétele? - Biometrikus útlevele nem lehet (vagy akkor nem török állampolgár), azokat akkor kezdték volna kiadni, ha megkapták volna a vízummentességet. Az ujjlenyomatát mindenképp be kell vinni a rendszerbe, ha vízumot szeretne.

Karácsoyn után készülne jönni, elég lehet az idő az intézésre? - 5-6 hét bőven elég.

Van plusz teendő még ha Erdélybe is szeretnénk menni? Azt kisilabizáltam, hogy onnan kell vízumot kérnie, ahol a több időt tölti. Az erdélyi szállás foglalása is kellhet neki, vagy elég a magyar? - Tudtommal elég, nem kell semmi külön.


Azt hiszem ennyi:)

2016. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia


Köszönöm a válaszokat, tényleg sokat segítettél :-) Már sokkal tisztább a kép, már legalább van támpont hogy hol kell kezdeni, hova kell menni.

Kavartam rendesen, nem ótlevél, jogsi. Mondta , hogy épp nemrég kellett új jogsit csináltatnia, és az biometrikus, én meg ezt kavartam :-)

Amúgy kicsit röhejes, hogy annyi kört kell tenni a vízumért mintha magába a paradicsomba nyernének beengedést. Vagy minimum az angol királynőhöz bejutni teára :-)

Azt gondolom, hoyg irreális várni idén a vízummentességre...hm..lehet jövőre is...

Köszi ismét :-)

2016. szept. 26. 23:10
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok,


nekem mostanában jönne török ismerősöm ide látogatóba, és én sem igazán értem az egész menetét. Ennyit találtam a bevándorlási hivatal honlapján:

Felhívjuk a figyelmet, hogy a tartózkodási engedély kiadására vonatkozó eljárási szabályok 2018. január 1. napjával megváltoztak!


Szóval akkor most hogy is van ez? Én lennék a meghívó, tulajdoni lapot fogalmam sincs honnan lehet szerezni a vételi szerződés nem elég?

2018. okt. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!