Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Karácsonykor elutazni?

Karácsonykor elutazni?

Figyelt kérdés

Egy ideje már beszélünk róla, hogy elegünk van a karácsonyi rohanásból, családlátogatásból, jópofizásból.

Arra gondoltunk, el kellene menni valahová pár napra, csak mi ketten. "B" verzió, barátok is jöhetnének.


Csinált már ilyet valaki (nyilván igen...)? Tapasztalatokat, tanácsokat várnék. Hová, kivel, stb...


Az is érdekelne, hogy akkor hogyan telt a karácsony nektek...



2016. okt. 7. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidéki welness szálódába, ahol nincsen állattartás 5 km-es körzetben
2016. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly a párommal ezt tettük. Igazából nekem soha életemben nem volt olyan karácsonyom ami a családi békéről, és a szeretetről szólt volna. Az ajándékozás gyerekként nekem öröm volt, de amikor kezdtem felnőni már az sem érdekelt ha nem kapok semmit, mert a szüleim, testvéreim akkor csak veszekedtek egymással, én meg csak amolyan lelki szemetesvödör voltam, mert rám senki nem haragudott de folyton nekem panaszkodtak hogy ez meg ez nem jó. Tavaly előtt volt amikor végleg elegem lett a karácsonyból. Akkor már együtt éltünk a párommal de a szüleimnél kész pokol volt a hangulat. A párom szüleinél éreztem jól magam. Tavaly karácsonykor mi nem karácsonyoztunk hanem a párom családi nyaralójukba mentünk le a Balatonra és ott elvoltunk kettesbe mint a befőtt. A párom szülei meg is értettek minket, ők sem szerették a karácsonyt már mert gyakorlatilag egy rokonnal sem tartották a kapcsolatot és ők is úgy döntöttek hogy akkor elutaznak wellnessezni mi meg a nyaralóba. Ott mindenünk megvolt, annyi tűzifa volt hogy pár napig tudjunk fűteni, és ott el is mentünk nem messze egy wellness helyre fürödni meg pihenni, a maradék időszakban meg kirándulgattunk a környéken. A karácsonyra szánt pénzünket erre költöttük és sokkal maradandóbb élmény volt nekem ez az egész. 2000 forintos limitben megajándékoztuk egymást, párom fenyőágakból csinált egy mini karácsonyfát hogy a hangulat meglegyen, de én mondom életem legjobb karácsonya volt. A szüleim, meg a testvéreim húsvétig szóba sem álltak velünk, de húsvétkor amikor elmentünk hozzájuk karácsony óta először akkor már leülepedett bennük a dolog és meg is értették hogy miért csináltuk ezt, és igazat is adtak. Idén is ugyan ezt tervezzük, de a szüleim annyi kértek hogy 24-én legyünk náluk legalább néhány órát hogy adjunk nekik egy esélyt a családi karácsonyozásra közösen. Én megadtam nekik a lehetőséget, a párom mondta hogy rajtam áll ő mellettem lesz bárhogy döntök, oda a párom szülei is megvannak hívva akik jönnek mert idén ők két ünnep között mennek el, így adtunk nekik egy esélyt, de kijelentettem hogy amint egy rossz hangulat azonnal elmegyünk onnan, és onnantól kezdve felejtsék el a karácsonyt. Ha lesz gyerekünk akkor csak is kizárólag szűk családi körben mi magunk és a gyerek(ek) körében fogunk itthon karácsonyozni semmi másért sem. Én is unom a felhajtást, a pénzkidobást az ablakon, meg már novemberbe elkezdik a kereskedők ezt a karácsonyi őrületet ami érthető a részükről mert nekik ez mégis csak biznisz abba az időszakba de a mi részünkről már december közepére elmegy a hangulatunk az egésztől. Szilveszter meg baráti körben szigorúan, de az mindig is így volt.
2016. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi tavaly előtt karácsonykor Angliába utaztunk a párommal. Gyerekünk nincs, a szülők meg megértették, hogy kettesben akarunk pihenni egyet, nem volt semmiféle vita.

Mielőtt kimentünk, összeültünk egy vacsorára. Igazából együtt vacsorázni bármikor lehet, nem kell hozzá karácsony...

Nagyon jól éreztük magunkat kint, újév napján jöttünk haza.

2016. okt. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam: egyébként ez a legemlékezetesebb karácsonyom eddig.
2016. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

# 4


És milyen hangulata volt? Ahol laktatok, ott voltak más vendégek is? Nem volt kicsit olyan "kivert kutya" hangulata a dolognak?

próbálom elképzelni a szituációt, ezért kérdezem...

2016. okt. 11. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó hangulatú volt. Igen, egy 4 lakásos apartmanban voltunk, mind a 4 lakás foglalt volt. Nem éreztük magunkat kivert kutyának, igazából egy nyaralás/telelés/pihenés volt ez is, csak épp karácsonykor. Ugyanúgy turistáskodtunk, mint bármikor máskor, és rajtunk még vagy ezren tették ugyanezt. :) És tudod, két ünnep között elnéztük a dobozokkal az üzletekbe visszarohangáló népet, hogy kicseréljék a "nem tetsző" ajándékokat, és ez is megerősített bennünket abban, hogy jól döntöttünk, hogy kimaradtunk ebből az őrült ajándékozós-felhajtásos eseményből, és a pénzt helyette egy élményre fordítottuk.
2016. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!