Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes kimenni minimum 1 évre?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom és szeretne kimenni külföldre cserediaknak, de nem tudom hogy mely országba merjem elengedni a mai körülményekhez mérten. Egyébként tervezzük a kiköltözést, szóval lehet érdemes lenne olyan országba mennie amely fenn van a listánkon. Azt szeretném kérdezni hogy az alábbi országok közül hová merjem elengedni és miért, miért lenne jó neki az adott országban. A "listás" országok: Skandináv országok, Hollandia, UK, Írország, Franciao, Svájc, német nyelvű országok, olaszo, Kanada, Ausztrália, Uj-Zéland

Egyéb országok: USA, Chile, Peru, Costa Rica, Spanyolo, Portugalia, Malta, Oroszo, Kina, Szingapúr és India. Több lehetőség is van de ezek tetszenek neki főleg. Jelenleg csak angolul tanul, kétnyelvű suliban, 0.-ban. Jövőre Kell Másodig nyelvet választania.

Előre is köszönöm az értelmes, hasznos válaszokat. Kérlek titeket hogy érveljetek.


2016. okt. 13. 13:22
 1/5 anonim válasza:
En svajcban voltam :D nagyon jo volt es az biztos hogy biztonsagos is . minden olyna fejlett , egy teljesen mas vilag . az usaba semmikepp nem mennek. Bar most latom hogy angolt tanul. Mindegy en akkor is svajc mellet szavazok. Az iskolak hihetetlenul modernek. A diakok sokkal normalisabbak atlagban mit pl amerikaban. Svajcban a suliban nagyon nagy a szerepe a nyelvekbek is. Tanulunk olaszt , franciat, angolt , nemetet
2016. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, Svájcba tényleg nyugodt szívvel elengednem és meg közel is van. De azért kíváncsi vagyok más válaszokra is. :)
2016. okt. 13. 14:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! A fentiek közül 4 országban éltem. UK, Hollandia és Írország és Svédország. Mindegyikben nagyjából elég az angol nyelv, a 80 éves néni is beszéli az angolt hollandiában és sok helyen Svédországban.

Attól függ mit szeretne tapasztalni leginkább a lányod. Ha nyitott gondolkodás akkor vagy UK vagy Hollandia. Mindkét ország nagyon fejlődik, és rengeteg praktikus dolgot tapasztalhat, az új technológiákba mindenhol belebotlik az ember. Az angolok lazábbak, vidámabbak. A Hollandok precízebbek, rendezettebbek, környezet tudatosabbak és minden szinten tudnak és szeretnek élni. Írország az érezhetően sziget, kissé elmaradottabb, viszont nagyon kedvesek az emberek, de kevésbé nyitottak, és nem érdekli túlzottan őket sok minden. Svédországban nagyon erős a rend, de az emberek nagyon nagyon zártak, és elvárják a svéd nyelv tanulását hiába beszélik a nyelvet. Remélem segítettem. Ha érdekel lesznek a témában fenn videóim a youtube-on Egy Kicsit Mindenhol néven megtalálsz.

Üdv,

Bea

2016. okt. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan hosszabb távon nem éltem Usaban és Norvégiában, de voltam hosszabb ideig és annyit tudok mondani, hogy Usaban a kedvesség és nyitottság ami van az levett a lábamról. Van az embernek élettere, széles utak, rengeteg lehetőség.. A norvégok pedig hihetetlenül elöl járnak mindenben, illetve vidám szerény emberek, nagyon másabbak mint a svédek. Viszont hűvös van, bár ez nem mindenkit zavar. Szóval én mondanám hogy ezek közül választanék leginkább, vagy Kanada bár az nem volt a listán :)
2016. okt. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Hat ő leginkább új nyelvet szeretne tanulni és más iskolarendszert megismerni mert nagyon nem szereti a magyart amiben egyetértek vele én sem magyar rendszerben tanultam és pont az ő korában váltottam.

A hideg éghajlatot nagyon szereti de a mediterrán kultúráért oda van így nehéz lesz döntenie, de hajlik afelé hogy Európában marad

2016. okt. 14. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!