Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az mennyire van rendben, ha...

Quatermain kérdése:

Az mennyire van rendben, ha az idegenvezető átveri a turistákat? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Meg nem nevezett budapesti székhelyű utazási iroda, amely Európa szerte vállal buszos kirándulásokat idegenvezetéssel (az árak tartalmazzák az idegenvezetést is, ez majd később lesz lényeges).


Nos van egy adott hely valahol Európában, ahol ez az esemény megtörtént, kb. 50 magyar turista és 1 magyar idegenvezető. Szerintem senki nem volt elég tájékozott a belépőjegyek ára kapcsán, kivéve az idegenvezetőt. Az utazás előtt kb. 180 kn volt megadva, hogy annyi lesz a belépő, annyi legyen félretéve nálunk. Az utazás alatt azt mondta az idegenvezető 100-110 kn-re számítsunk, ő sem tudja pontosan mennyi (dehogynem). Megérkezéskor mindenkitől beszedett 100 kn-t, a diákoktól 80 kn-t. Elment megvenni a jegyeket. Kb. félóra múlva vissza is jött a jegyekkel amiket szétosztott, ekkor még senkinek sem fordult meg a fejében megnézni az apró számmal jelzett összeget a "Price" felirat mellett (nekem sem). Szerintem egy idegenvezető tudja a legjobban utazás előtt az aktuális árakat, ő tudja hogy milyen csoportos kedvezményeket lehet igénybe venni, amit illik közölni a turistákkal. Itthon vettem figyelembe az emlékbe megtartott jegyen az árat: "70 Kn". A hely weboldalán levannak írva az árak (főszezonban valóban 180 Kn, de mi előtte voltunk, ami azt jelenti a felnőtt 110 és a diák 80 Kn), mindeközben arra is fény derült, hogy a kedves idegenvezető mindenkinek a költségét megspórólva (Milyen rendes ember igaz?), természetesen a saját zsebére, csoportos diákjegyeket vett, megjegyzem a csoportnak több mint a fele felnőtt/nyugdíjas volt. Ezzel nincs is baj, hogy élt a kedvezménnyel, de visszaélt a kirándulók bizalmával, ilyenkor nem azt kell hogy a különbözetet visszaadjuk az embereknek? Nem, nem lettem szegényebb 30 kn-val, de itt nem csak rólam van szó, hanem félszáz emberről, ha mindenki esetében nézzük ennek a mértékét az már egy szép "fizetés kiegészítés" az egy napos kiruccanás alatt elég sunyi és inkorrekt módon.


Szerintem megkapja az idegenvezető a fizetését, nem kell neki ennyire lesüllyednie, hogy megkárosítson 50 embert.


Miért nem vettük ezt akkor észre? Mert talán megbíztunk benne, aki nem bízik meg egy idegenvezetőben az ne utazzon sehová...de ezek után hogy bízzon!?


2016. okt. 17. 03:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jó, aki nem most jött le a falvédőről illetve magára ismer utólagosan annak nem sokat kell gondolkodni rajta hol és mikor történt, azonban nem is ez a lényeg..
2016. okt. 17. 03:59
 2/11 anonim ***** válasza:

Ott helyben kellett volna rákérdezni, miért kért el többet a jegyek áránál. Esélye lett volna megmagyarázni vagy lebukni... De hogy ez 50 ember közül egynek se tűnt fel?

Viszonylag olcsó tanulópénz, ettől még el lehet menni utazni idegenvezetős csoporttal, csak oda kell figyelni.

2016. okt. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2016. okt. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1.- Ha valakivel bajom van, szemtől szembe intézem. Jó, nem vetted észre, csak otthon.. akkor:

2.- jelezted az utazási irodának? Ha igen, mit reagáltak rá?

Amennyiben nem jelezted az irodának, úgy azt gondolom: pont annyi lett volna megírni az irodának az emailt, mint itt leírni az esetet, csak annyival fair-ebb lett volna, hogy nem a háta mögött beszéled ki.

Mondhatod erre, hogy úgysem történik semmi, de ha nem jelzed, akkor tényleg nem.

2016. okt. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet a különbözetet le kellett jattolni az valakinek, hogy bemehessetek diákjegyel?

Vett x db diákjegyet, y felnőttet, aztán kiosztotta ahogy jött. Gondolom a belépésnél nem zavartak el, hogy hé mán, neked nem jó jegyed van!

2016. okt. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2# Ha ezt helyben észreveszem biztos jelzem a kiscsávónak. Ígyvan, és oda is lesz figyelve mostantól mindenre.


3# Ez a Budavári Tours sztori is megér egy misét. Köszi!


4# Nem jeleztem, ezt megtehettem volna az utazást követő héten, de nem tettem. Ennek csak akkor lett volna értelme, ha az összes utassal megvan a kontakt, de így..


És nem értem milyen kibeszélésről beszélsz, ha nem neveztem meg az irodát és az idegenvezetőt, pedig írhatnék én is egy hasonló blogot, amit a 3-as küldött, ahol még az idegenvezető is meglenne nevezve.


5# Nem, egymaga megvette a csoportos diákjegyeket, senki nem foglalkozott vele hogy ez valóban diákoknak lesz-e és akkor mi értelme lett volna elkérni mindenkitől a teljes árat, ha a különbözetet lejattolja valakinek a kedvezeményért..ergo így semmi értelme nincs a kedvezményes jegynek.


Nem nézték hogy milyen jegyed van, csak azt hogy van.

2016. okt. 17. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:

"4# Nem jeleztem, ezt megtehettem volna az utazást követő héten, de nem tettem. Ennek csak akkor lett volna értelme, ha az összes utassal megvan a kontakt, de így.. "


Ez egyáltalán nem így van... jelezni bármikor jelezheted és egyáltalán nem szükséges hozzá 50 ember. Az lehet, hogy a reklamáció csak 1 hétig él, de attól, hogy arról lecsúsztál, még jelezheted az irodának. Ha normális iroda, akkor a következő útnál már megkérnek valakit, hogy figyeljék az idegenvezetőt - tehát legalább annyi értelme lenne, hogy mások megkárosítását megelőzd. (4-es)

Így viszont nyugodtan csinálhatja az üzelmeit, és rontja az iroda hírnevét - holott lehet, az iroda nem is tud róla.

2016. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Krka Nemzeti Park belépőjegy árai 2016-ban


Jegy árak 2016 július, augusztus hónapokban

felnőtt: 150 kuna, tanuló: 90 kuna


Jegy árak 2016 március, április, május, június, szeptember, október hónapokban

felnőtt: 110 kuna, tanuló: 80 kuna

2016. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7# Elég nagy a valószínűsége, hogy nem tud róla az iroda, ezt ő maga szólóban csinálja szerintem. Ez is egy meglátás,intézkedek.



8# Ez most hogy? Az ország ugyanaz egyébként, de nem ebben a nemzeti parkban történt az ominózus esemény.

2016. okt. 17. 19:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat. Annyiért mentél be, amennyibe került. Itt a szolgáltató lett megkárosítva, te meg panaszkodsz, hogy kimaradtál a buliból? Jobb lenne a lelked, ha tudnád, hogy te is loptál?

Az utazási irodánál nyomjátok fel az idegenvezetőt, de attól neked semmivel sem lesz jobb.

2016. okt. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!