Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen az idegenvezetői szakma?

Milyen az idegenvezetői szakma?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 7. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Èn kb 15 éve végeztem el ezt a szakmát, és sajnos nem tudtam vele elhelyeszkedni. Mindenem volt, hogy idegen vezetö legyek, szuperül elvégeztem, de gyakorlatot annak idején nem kaptunk. mindent iskolában tanultunk, és idegent nem láttunk. Mikor jelentkeztem volna cégekhez, mindenhonnan elküldtek, hogy nincs gyakorlatom igy nem tudnak felvenni.


Mo-rol sok szervezet úttal nem is mennek az emberek. A kihelyezett idegenvezetök ott kellenek, ahol sok turista megy az országodból.

2016. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem esélytelen szakma, de ma már nem arról szól, hogy egy utazási iroda vendégeket tol a feneked alá. Neked kell gondoskodnod arról, hogy legyen kit vezetned. Blogírással, facebook-oldallal rengeteg vendéget be tudsz vonzani (természetesen az adott nyelven), csak azt kell kitalálnod, ki legyen a célközönséged, és milyen érzést akarsz nekik a város megmutatásával közvetíteni. Pusztán nevezetességek bemutatásával ma már tényleg nem jutsz sehová. Kell valami élményszerű plusz. Cserébe viszont sokkal jobban lehet vele keresni, mint amikor még az iroda szedte le a sápot.
2016. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!