Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba költöztél,...

Melyik országba költöztél, vagy költöznél és miért?

Figyelt kérdés
Kutatást végzek és kiegészítésképp gondoltam itt is megkérdezem, de már nagyon sok adatot gyűjtöttem.

2016. nov. 1. 14:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Finnországban élek, de ha most költöznék jobban meggondolnám a dolgot. Jó a fizetés, de nehéz külföldiként karriert befutni. Sok az adó, rossz az eü, ha beteg az ember jobban jár ha magánhoz megy. Nálunk sajnos az ingyenes munkahelyi orvosi szolgáltatás is gyenge.

Hideg van és az emberek kicsit mogorvák :)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Finnország nem jó hely, hanem, hogy érdemes jól meggondolni a dolgot, necsak a pénzre menj rá. Ami valakinek jó hely, lehet, hogy másnak kínszenvedés.

Ajánlom, hogy ezeket mindenképpen fontold meg:

1. beszéled-e az ország nyelvét, ha nem kész vagy megtanulni?

2. Mennyire keresett a szakmád?

3. Milyen a fizetés, mennyi az adó, milyen a megélhetés.

4. Ha van gyereked: milyen az oktatás, mennyit kell fizetni stb

5. Ha sokat vagy beteg, milyen az eü és mennyibe kerül.

6. Elviseled-e az időjárást. (Pl. ne menj Dubajba ha 20 foknál már szédülsz a melegtől)

7. Milyen a társadalom, mennyire befogadóak stb. Fontos még, hogy ha van hobbid, azt kint is képes legyél folytatni. Nekem abba kellett hagynom és nagyon nagyon hiányzik..

8. Biztonság. Itt nem arra gondolok, hogy ne menj Dániába "mert sok a bevándorló "..

Hát kb. ennyi, de biztos van még más is.

2016. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. nov. 2. 16:58
 13/15 anonim válasza:
Japán vagy Dél-Korea :D
2016. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Svájcban, de csak ha helyi lennék :D nem szeretek külföldi-idegen lenni sehol, ezért maradok.
2016. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A négyest mintha csak én írtam volna,tuti rokonlelkek vagyunk! :)
2016. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!