Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Cserediák program?

Cserediák program?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy ilyen programba részt venni,de ezek nagyon drágák. Sokan ajánlják az AFS-t. Náluk olvastam hogy lehet fogadni is,meg menni is.De arról nem találtam semmit,hogyha fogadod a diákot,majd te is kimész hozzá,akkor is azok az árakat kell fizetni?

Vagy akkor csak az utat? Most 15 éves vagyok,jövőre szeretnék kimenni,leginkább az USA-ba,de London is jó lenne:) És még az lenne a kérdésem,hogy ehhez úgy alapszinten tudnék angolul,de ott közben a diák ugyanúgy tanul és jegyeket kap? De ha annyira jól nem tud angolul,akkor hogy fog menni a tanulás? És akkor azt az évét itthon meg meg kell ismétleni,igaz? Vagy lenne lehetőség ennél az AFS-nél fél évre kimenni és ugyanígy fogadni is? Köszönöm előre a válaszokat!



2016. nov. 2. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Minél több diákot fogadsz és/vagy önkénteskedsz náluk annál nagyobb kedvezményt kapsz a kiutazásodnál. Régebben én is szerettem volna AFS-ezni, de nekünk az az ár sok, pedig átlag felett élünk. Én úgy tervezem, hogy Camp Leaders-szel fogok kiutazni nyáron majd és aztán au pair-kedni fogok. :)
2016. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha csak egy embert fogadsz,de ugyanannyi időre, mint amennyire te mész ki, akkor körülbelül mennyivel kell kevesebbet fizetni?
2016. nov. 3. 11:34
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt nézd meg :)

2016. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettetek:)
2016. nov. 3. 22:50
 5/6 anonim válasza:

Szia! Ez nem úgy működik, hogy akit fogadsz ahhoz mész ki. Fogadsz egy diákot (USA-ból vagy Angliából elég nehéz mert max. 1-2 jön és az a protekciósoké) utána te pedig az általad választott országba elmész és ott keresnek neked családot. Azzal, hogy diákot fogadsz, csak az ösztöndíjra van nagyobb esélyed. Ha jövőre szeretnél kimenni akkor már két hét múlva kellene menned kiválasztásre, szóval azt tudnám ajánlani, hogy beszéld meg a szüleiddel, hogy jövőre fogadjatok egy diákot, utána pedig kimész (2 év múlva). Ha az árak túl magasak az USA-ba és Angliába, kicsit lentebb lehet venni a szintet és elmenni a Fülöp-szigetekre (ahol ugyanúgy angolul beszélnek) vagy Új-Zélandra. Árba olcsóbbak, élményben sokkal többet tudnak adni, hidd el!

Azért mész ki, hogy megtanulj angolul. Egy alap nyelvtudás erősen ajánlott, de nem kötelező. Ott iskolába jársz, de neked nem az az elsődleges, hogy jó legyél a tantárgyakból (ez nem is igazán lehetséges), hanem az hogy a nyelvet tanuld. Minél többet hallod annál jobban fog menni. Ha 10. osztályban kijutsz akkor le lehet osztályozozni a kihagyott évből, ha pedig 11.-ben akkor erősen ajánlott évet ismételni, mert bele számít a továbbtanulásba. 12.-ben pedig semmiképp nem ajánlatos kimenni, de ha úgy jön ki egyértelműen évismétles.

Van lehetőség fél évre fogadni, de nem túl nagy a "választék", mert ez nem egy népszerű program Magyarországra. Van lehetőség fél évre kimenni, de szerintem fontolóra veendő, hogy USA-ba egy féléves program annyibe kerül mint Új-Zélandra egy egyéves és a Fülöp-szigeteki egyéves programnál pedig drágább. De azért belinkelem! Ha valami még érdekelni akkor nyugodtan írj privátban!

[link]

2016. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jajj nagyon szépen köszönöm!:)
2016. nov. 11. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!