Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol lehetne el tűnni ebből az...

Pánczél kérdése:

Hol lehetne el tűnni ebből az úgymond "Civilizációból"?

Figyelt kérdés
Nagyon utálom ezt a társadalmat, és elegem van mindenből. Már egy ideje agyalok hasonló dolgokon. S a segítségeteket kérem. Mondjatok már olyan helyeket ahol életben lehet maradni. Óceánok, Tengerek, kizárva. Dzsungelen gondolkodtam, hogy oda kéne menni mert ott ha nem akarok akkor is eltűnök de azzal egyetlen baj van, hogy még be se esteledett de már meg gyilkolt 160 féle kígyó, pók és megevett 5 jaguár mindez egyszerre :S úgy hogy kevésbé veszélyes helyet szeretnék találni. Megértéseteket és a Normális hasznos Tanácsotokat előre is Köszönöm.

2016. nov. 29. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott olyan érzésem támadni hogy trópusi dzsungelbe vágyom. És termesztenék olyan gyümölcsöt amit szeretek, például datolyaszilvát. Persze kis tanyát építenék a mérges állatok miatt. De az óceáni szigetek nagy részén nincs mérges állat, de még szúnyog sincs. De akár idehaza is van elég hely a civilizációtól való távolságtartásra. Például az egyre kevesebb lakosú szülőfalumban a falu széli szomszédmentes szülői házban, ami üres, ott is érezni szoktam azt hogy na végre távol vagyok a városi rohanástól. Vagyis már az is jó ha nem úgy szakad el az ember a civilizációtól hogy 200 km-re legyen a legközelebbi szomszéd. Hanem ha 200-500 méterre van az is nagyon jó, főleg ha csupa természet vesz körül. Elég sok ember vágyik hasonlókra. Van egy kis gyűjteményem, íme:


1. Ez a fiatal pár Budapestről költözött egy székelyföldi kis faluba. Több részes sorozatból áll, bemutatja a költözéstől kezdve.

Ásó, kapa, kamera

https://www.youtube.com/watch?v=gPAmCWD6qwo


2. Élet a betonrengetegen kívül

[link]


3. Ez a hölgy is városból költözött erdő széli házikóba, bár ő a laptopján távmunkát végez, nem teljesen önellátó:

[link]


4. Ez a férfi szintén nem egyik zsúfolt lakóparkot választotta hanem azt hogy természet vegye körül. És tó ahol horgászhat is.

[link]


5. Egy magyar származású filmes Hawaii-on a dszungelben épített fel közművektől (még villanytól is) mentes házat, "Hawaii mesefalu" néven lehet bővebben rágooglézni. Ez az a ház:

[link]

2016. nov. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) de a legidealisabb esett ha egyaltalan nincs szomszedom mar csak azert mert akkor erzem magamon hogy szabad vagyok es csak ezert akarok elmenni egy olyan helyre ahol nincs senki mas es eltudok tunni hogy ne az allam rabszolgaja legyek hanem sajat eletet akarok :)
2016. nov. 30. 05:26
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Hát ha te attól érzed magad szabadnak,hogy nincs szomszédod...ehhez nincs is mit hozzáfűznöm.....ja de talán annyit hogy ezert nem kell feltétlenül a dzsungelbe menni....
2016. nov. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a dzsungelben a pókoknál sokkal nagyobb veszélyek is leselkednek majd rád: például nem lesz térerő a nyomkodós mobiltelefonodnak, és egy idő után tölteni sem fogod tudni.

Marha uncsinak fogod találni.

2016. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

utolsó kettő ti nem tudtok olvasni :D idézem: "Dzsungelen gondolkodtam, hogy oda kéne menni mert ott ha nem akarok akkor is eltűnök de azzal egyetlen baj van, hogy még be se esteledett de már meg gyilkolt 160 féle kígyó, pók és megevett 5 jaguár mindez egyszerre :S úgy hogy KEVÉSBÉ VESZÉLYES helyet SZERETNÉK TALÁLNI."

ha nektek lenne egy kis eszetek akkor rá jöhettetek volna arra hogy ha már ilyeneken gondolkodom akkor g*cire hidegen hagy a telefon, amúgy sem nagyon használom csak hívásra meg információ gyűjtésre. Az hogy most nem lesz telefonom érdekli a bánatot. amúgy is utálom ezeket az úgy nevezet civilizációs dolgokat. szerintem semmi értelme az egésznek, népbutításra használható csak. Meg le akarok mondani erről a 21. századi kényelemről. nem kell telefon, számítógép, ilyen okos tv olyan okos franc tudja mi.. ezek sehol nem természetesek és én pontosan ezért akarok egy olyan helyet találni ahol csak a természet van meg én. így én uralkodom az életem fölött nem pedig az állam.

2016. nov. 30. 15:40
 6/8 A kérdező kommentje:
ja meg annyi az utolsónak hogy ne magadból indulj ki. ha turázni megyek megyek vagy vadkempingezni sosincs nálam telefon sőt csak akkor van nálam ha melóba megyek
2016. nov. 30. 15:42
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy elnézem ez klinikai eset lesz.......

Hidd el ertettuk a kerdest,viszont te a valaszt biztosan nem!

2016. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ezek a válaszadók hülyék!Nem értik amit mondani akarsz.

Szerencsémre nekem is ilyen álmaim vannak. Magyarországon is találsz elvont telket elég olcsón.Ne add föl. De ha kezded feladni jusson eszedbe hogy"miért is akarok egész életemben robotolni mint a többi?" Én már fél éve tervezem az életemet és minden kérdésemre próbálok megoldást találni.Nem mellesleg 3évre elég 50.000forint az élethez.Amit nehéz elhinni de ennyiből is teljes életet lehet élni.Persze ebből más megoldásokkal lehet lefaragni.

2020. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!