Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen érzés volt eljutni...

Milyen érzés volt eljutni abba az országba ahova már nagyon régóta vágytál?

Figyelt kérdés

A kérdésem leginkább azokhoz szól, akik például gyerek koruk óta nagyon vágyódtak egy adott országba,helyre, majd 10-20 évvel később sikerült eljutniuk.

Milyen érzés volt leszállni a repülőről,vonatról...és megpillantani azt a környezetet ahova már nagyon régóta vágytál?


Engem Észak Amerika, már kiskorom óta nagyon vonz. Nem tudom elmondani miért, egyszerűen az ottani mentalitás, maga a környezet a házak, épületek, autók meg úgy minden egybevéve.

Rengeteget olvasok, Kanadáról,USA-ról sok dokumentumfilmet nézek stb...

Jövőre valószínűleg sikerül eljutnom, de én már most nem férek a börömbe, annyira izgatott vagyok,hogy milyen lesz megpillantani a való életben azt a környezetet, amit idáig csak street view-n, videókba,... láttam, élőben hallani egy igazi afroamerikai akcentust :D

Lehet,hogy ez így most furán megy hülyén hangzik, de hát na. :)



2016. nov. 29. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Felemelő. Tényleg. Bár nekem csak 5 évet kellett várnom, mégis egyszerűen hihetetlen volt. 7 napra mentem Barcelonába. És amikor megéreztem a levegőt vagy láttam a tengert, nem tudtam mást csak mosolyogni. Igazából.. olyan 1-2 napig nem hittem el, hogy ott vagyok. Szívem szerint örökre ott maradtam volna.
2016. nov. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten ország... Én a tengerhez akartam eljutni. Jó, pár percre láttam Szlovéniában, de az nem volt olyan. Igazi, szépséges, homokos tengerpartot akartam, hullámokkal meg minden.

S egy szép szeptemberben eljutottam Kefalóniára. Már sötét volt, de lefekvés előtt még kiszaladtam az apartmanhoz igen közeli partra... Tengerillat, hullámok, szél...

Nagyon kellemes napokat töltöttem ott, bár biciklivel mászkálni hegynek föl a hőségben kicsit kemény volt :D


10 éve lehetett? Több? Azóta is visszavágyom a tengerhez. Van egy zene, amit ott hallgattam, valahányszor berakom, mindig megcsap az a hangulat, akárcsak akkor, amikor az ott vásárolt, évekig tengerillatú kendőmet szagoltam meg.

Azóta is azokból az emlékekből táplálkozom egy kicsit, pedig nem is volt semmi nagy szám, csak A Tenger :D


Hasonlóan jó volt Szlovénia, de oda nem vágytam, csak eljutottam és mindig is vissza akartam menni, ezt meg is tettem, de kellene még sokszor.


Nyilván emberfüggő, ki mit érez ilyenkor. Én nagyon tudok lelkesedni és nagyon sokáig várok bizonyos helyekre... Barcelona is be van tervezve, kivételes hely, mert jóformán mindenhova máshova a táj miatt megyek. Jó, pl. Szicíliába a múmiák miatt... Az se volt még meg, de ha eljutok, az felemelő lesz, az biztos. Főleg, hogy kell vagy 3 hét, mert nem lesz gyors motorral abszolválni a dolgot.

2016. nov. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En meg gyermekkoromban lattam a TV-ben egy dok filmet A myanmari Baganban levo tobb szaz stuparol, soha nem gondoltam volna hogy eljutok oda, de eljutottam es az olyan volt mintha egy alom teljesult volna es ugyanezvolt a pingvinekkel, gyerekoromban lattam a bp-i allatkertben es azota szerettem volna latni eloben, vadon is oket na ez is sikerult
2016. nov. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En már gyerekként is szerettem utazni, ahhoz elég Volt, hogy apám tankolni menjen én már bent ültem az autóba.

ìgy 19 évesen már Amerikába utaztam, de igaz oda au-pairként, majd angliába.(magyarország környezö országokba eljutottam már elötte)

De amikor elöször karibtengerhez mentünk nyaralni a férjemmel, az valami euforikus Volt. Hihetetlenül felvoltam dobva és szinte lebegtem az örömtöl.

Azóta több tropusi országba vagy távolabbi helyen voltunk, de már nincs ez az euforikus érzés. Mindig nagyon örülök neki, de már lassan kezd természetes lenni.

Habár így gyorsan aklimatizálódok és 1-2 nap után már otthon érzem magamat.

Nekem még a nagy álmom Hawaii, de sajna oda a repülö út maga iszonyat drága. De egyszer tuti eljutunk a férjemmel oda.

2016. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Röviden: nagyon jó! :)

Amerikába sikerült eljutnom. Amikor beengedett a tiszt, egy darabig nem lehetett letörölni az arcomról a mosolyt! Nagyon jó érzés volt! Az egyik barátommal csak azt hajtogattuk. Itt vagyunk..itt vagyunk! :)

2016. nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
1 honap es landolunk Kanadaba :) Pontosabban Toronto. Parommal koltozok, 20 evet vartam ra. Majd beszamolok de szerintem kilepek a testembol :D
2016. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!