Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért van egy olyan országba...

Miért van egy olyan országba "honvágyam" ahol még nem is jártam?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, főiskolára készülök. Elég régóta érdekel Anglia, London, kis városok... egy szóval minden ami angol. Sosem jártam még Angliában de nagyon szeretnék elmenni oda, és ha úgy alakul akár ott is élni.


Az se lenne baj ha egyedül, és nem lenne párkapcsolatom se senkim. Úgy érzem ott boldog lennék és eltudnám teljesen felejteni ezt az országot.


Persze tudom... Ott sem kolbászból van a kerítés, és egy bevándorló kevés eséllyel keresi meg az átlagbért pl. Londonban. Ez a "honvágy" akkor a legerősebb mikor valamilyen angol filmet nézek. Ez talán komikusnak fog hangzani de legutoljára most a Harry Potter összes részét néztem meg. Az angol hangulat még mindig bennem van 2 napra rá is. Mikor meglátom a házakat, az embereket, máris jön ez az érzés.


Hátterem: Elég népszerű vagyok a stílusom miatt. Szeretek kalapban járni, és próbálom követni az angol code-ot. Így sokan ismernek olyanok is akiket én nem. Különösebben csak pár jó barátommal tartom a kapcsolatot, más nem érdekel. Kapcsolatot nem keresek mert félek, hogy ez a csodás érzés amit Anglia iránt érzek eltűnik.


Szerintetek ebből mi lesz később? Nektek van ilyen különös "honvágyatok"? Esetleg hasonló érzéseitek, olyanok mint az enyém? Egy 19 éves fiú.



2015. máj. 15. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is anglomán voltam, jobban mondva vagyok. Mondjuk nálam ez az első látogatás után alakult ki, nem előtte. Szeretem az országot, a nyelvet, a kultúrát, a tájakat Cornwalltól Skóciáig. Én még azt is szeretem, ami miatt az helyiek állandóan bosszankodnak. Most kint élek egy ideje. Szerintem az hülyeség, hogy bevándorlóként nincs esélyed átlagbérre sem. Ez nem ezen múlik, hanem azon, hogy mit tudsz, milyen szakmád, végzettséged van. Csak a legtöbb bevándorló, főleg Kelet-Európából, úgy jön, hogy csak 1-2 évre pénzt gyűjteni, nem hosszú távra tervezve és különösebb szaktudás nélkül. Az ilyen emberek persze, hogy nem keresnek sokat. De mivel sokan vannak ilyenek, Magyarországon ezt tekintik általánosnak, hogy az összes kivándorló éhbérért mosogat vagy hordja a pizzát. Fontos, hogy a nyelvet is tudd beszélni rendesen, bár gondolom ha ilyen rajongó vagy, azzal nincs gond. Ezt a kolbászos kerítés dumát pedig én személyszerint nagyon utálom már. Jó tény, hogy a UK nem a világ legjobb helye fizetések meg életszínvonal terén, és lehetne linkelni ezer listát, hogy hol lehet többet keresni meg hol jobb az élet, de erre meg azt mondom, hogy inkább élek itt kicsivel rosszabb anyagi helyzetben, ahol jól érzem magam, mint mondjuk egy Norvégiában vagy egy Ausztriában amik teljesen hidegen hagynak. Németországban éltem amúgy 2 évet tanulás céljából, ott is jól éreztem magam, de valahogy az a "szerelem" nem volt meg.
2015. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az első hozzászólóhoz, magam is ilyen vagyok. Imádom az országot mindennel együtt. Itt élek már 4.5 éve, sajàt cégem van, hülyeség hogy nem lehet rendes bèrt keresni. Igenis lehet, csak ugye ehhez nyelvtudás és valamilyen szaktudás nem árt. Mosogatókat, takarítók itt sincsenek túlfizetve.
2015. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszéled a nyelved, és van konkrét elképzelésed, hogy mivel szeretnél foglalkozni (mármint munka), akkor hajrá. Én anglisztikát végeztem, és amikor felvételiztem, még csak a nyelv érdekelt, de a 3 év alatt nagyon megszerettem Nagy-Britanniát és Írországot, a kultúrát, a történelmet meg mindent. Angliában lakom, de hamarosan átköltözöm Észak-Írországba.


Mondjuk azt megjegyzem az előző válaszokra reagálva, hogy én takarítottam Magyarországon heti 40 órában 65 000-ért (diplomával mellesleg), amiből majdnem 40 ezer volt a lakhatásom (szobát béreltem), 10 ezer az utazás, a maradékból meg éljek meg valahogy... Besokalltam, kijöttem Angliába. Itt is takarítással kezdtem, 40 órában kb. 900 fontért, amiből 300 volt a lakhatásom (szintén szobát béreltem), 120 az utazás. Azért nem mindegy, hogy 15 000Ft-om marad kajára, vagy 480 fontom, ami kb. 160 000Ft-nak felel meg. Szóval itt még a takarítókat is jobban megfizetik, mint otthon. Az is hülyeség, hogy a takarításnál és egyéb aljamunkánál nem lehet feljebb jutni. Én kb. fél év után ott hagytam, csak ahhoz kellett, hogy legyen elég pénzem és tudjak normális munkát keresni. Most olyan munkám van, amit nagyon szeretek csinálni és a fizetésem havi 3000 font fölött van.

2015. máj. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!