Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mik a következő városok...

Mik a következő városok leghíresebb épületei: New York, Chicago, Róma, Párizs, London, Los Angeles, Berlin, Moszkva?

Figyelt kérdés
Csak egyet-egyet kérnék egy városból.A leghíresebbet.

2017. jan. 1. 18:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen igaza van az elsőnek, hiába az volt a világ legmagasabb épülete egy ideig, akkor sem közismert, esetleg az amerikaiak körében.
2017. jan. 3. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

11-es félreérted a kérdést...

Az volt, hogy mi a város leghíresebb épülete? Nem az, hogy ismered-e.

2017. jan. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Berlinben én inkább a Brandenburgi kaput mondanám.
2017. jan. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A Brandenburgi kapun én is gondolkoztam, hogy belefér-e az épület kategóriába („jellemzően emberi tartózkodás céljára szolgáló építmény, amely szerkezeteivel részben vagy egészben teret, helyiséget vagy ezek együttesét zárja körül meghatározott rendeltetés vagy rendeltetésével összefüggő tevékenység, avagy rendszeres munkavégzés, illetve tárolás céljából.”) Talán akkor ha a két szárnyát is hozzávesszük, mert azzal együtt már megfelel a fogalomnak... Ilyen szempontból a TV torony sem épület, hanem műtárgy illetve építmény.
2017. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én Moszkvában élek 5 éves korom óta most vagyok 16 éves és évente rengeteg millio ember erkezik ide es nezi meg a Voros Teret, vagy a Kreml-t, a szekesegyhazat, az allami galeriat es a nagyszinhazat, de Szentpetervaron tobb a latnivalo.
2017. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!