Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Svajcba koltozesrol velemenyek?

Svajcba koltozesrol velemenyek?

Figyelt kérdés

-munkavallalasi engedely kell e?

-nehez lakast talalni?

-alapszintu nemet tudassal lehet ervenyesulni?


2017. jan. 25. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Munkavállalási és tartózkodási engedély is kell, és egyáltalán nem biztos, hogy megkapod. Lakást nem egyszerűen találni kell, hanem meg kell pályázni, és ha nincsenek meg az engedélyeid, akkor külföldiként esélytelen. Érvényesülni lehet az alap némettel, normáis munkát találni már kevésbé, az utolsó bolti eladó is minimum két nyelven beszél. Próbálkozhatsz, de az esélytelenek nyugalmával indulj neki. Ha van még kérdésed, csak tedd fel, 4 évig éltem ott, tavalyelőtt jöttem el.
2017. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

en ketszer voltam ott holidayen. egyszer 1 het , utana 3 hetig, de hiaba erdeklodtem nem sokra mentem...

gyonyoru a hely maga, imadom beleszerettem, almaim otthona... de baromi draga... alapszintu nemet nyelvtudasom van, de en nem ertem meg a svajci nemetet... es franciaul sem beszelek...

hanem voltal meg ott mindenkepp latogass el eloszor, es szembesulsz a tenyekkel ... meg kulonben is csodalatos orszag :)

2017. jan. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály, hogy a jóléti államokban keresett szakmával és jó nyelvtudással lehet igazán érvényesülni és valódi jólétet elérni. Tudom, hogy nagyon sokan mosogatnak meg takarítanak meg végeznek egyéb kulimunkákat egyes országokban, így "nagy jólétben" elnyomorognak egy külvárosi lukban, de szerintem ez (hacsak itthon nem vagy hajléktalan vagy üldöznek a behajtók) nem életcél és ezért tök felesleges bárhová menni... Svájc meg kifejezetten drága és zárt a többi jóléti államhoz képest, tehát hatványozottan nehezebb kijutni és megélni, ahhoz villantani kell valami pluszt.


Inkább tanulj németül, legyen egy jó szakmád, és menj Ausztriába vagy Németországba.

2017. jan. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tudsz valamennyit nemetul miert nem ausztriaban vagy nemetorszagban probalkozol?Mindkettő eu,nem pedig egy teljesen zart többnyelves orszag!

Első pusztan kivancsisagbol miert jottel el onnan?

2017. jan. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kell munkavállalási, nehéz lakást találni, nagyon és nagyon drágák is.. alapszint szinte sehova sem elég (van kivétel nyilván,de alig)


Németország v Ausztria jobb ,"könnyebb" elsőre..

2 keresővel éri meg és diplomás állással. Kedvesebbek sokkal

D és A-ban.. Svájc külföldiellenes

2017. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!