Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ruha csomagolás Tenerifére...

Ruha csomagolás Tenerifére február-márciusban . Mit erdemes? Milyen időre lehet számitani? Attól kérdezem, aki tapasztalatból tud irni.

Figyelt kérdés
2017. febr. 4. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Tavasziasra!A neten meg tudod nezni milyen ido szokott ott lenni ilyenkor nagy atlagban,illetve az oldalon is volt mar nagyon sok hasonlo kerdes!
2017. febr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

Mi egy kis kézivel eljárunk egy hétre Tenerifére. Gumipapucs + pólók + tanga este széldzseki. Két pulcsi. Hálóing.

Mit kell ezen komplikálni?

2017. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb mint itthon május környékén. Lehet melegebb, de kifoghattok szelesebb, hűvösebb időt. A déli tengerparti részeken a napsütéses helyeken elérhető a 20-25 fok is. Északon ennél valamivel hűvösebb van, a hegyekben meg eléggé le tud hűlni levegő (a Teide havas csúcsát láttam már párszor :) )


Réteges öltözék. Legyen azért zárt cipő (pl túracipő) nálatok, ami eső / hűvösebb idő esetén jó szolgálatot tehet, illetve a Teidére ha felmentek is jól jön. (Vagy máshova túrázni).


Papucs, szandál.


Fürdőruha szerintem nem fog kelleni, bár attól függ, mi a hőtűrő képességed. Napozni ok, de az óceán akkor még elég hideg/hullámos. Bár ha van fűtött úszómedence, akkor az is OK (a fűtöttre azt értem, hogy 22-25 fokra fűtik).

Decathlonban kaphatók olyan túranadrágok többféle színben és fazonban, amik lecipzárazhatók, és hordhatók hosszú-és rövidnadrágként. Nekem van ilyen 3 db, én azt vittem pl Dél-Afrikába is télen, így az esti lehűlésnél (3-10 fok, nappal 20-25) sem fáztam.

Vízálló széldzseki, polárpulcsi, jó minőségű pamutpólók (melegen is tart ha kell, de nem is izzadsz benne mint a műszálasban a napon).


Egy elegánsabb ruha (farmer / ing) + cipő ha esetleg várost néztek, vagy egy elegánsabb szálloda éttermében vacsoráztok. Nincs annál nagyobb bunkóság (hiába mondja valaki, hogy dehát nyaralóhely, akkor is bunkóság, sőt egy magára valamit is adó szálloda be sem enged ha nem vagy este felöltözve rendesen) mint rövidnadrágban / strandruhában lemenni vacsorázni. Tiszteletlenség a személyzettel és a többi vendéggel szemben is. (Évekig dolgoztam turizmusban mielőtt valaki nekem támadna, ahol tanultunk némi etikettet is...)


Ja, naptej, szájvédő krém (a sok napsütés herpeszt okozhat ha nem figyel rá az ember és hajlamos rá), jó minőségű polarizált napszemüveg.


Ennyi kb elég is. Jó utazást!

2017. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most jottem haza, nagy a meleg, felmegy 25-re mar most, de tobbnek erzed. Viszont este lehul, vekony szeldzseki vagy pulcsi mindenkepp kell.


Ha nem tudod mit nezz meg, ezeket erdemes.

[link]

2017. febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!