Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Törökország mennyire biztonságos?

Törökország mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Nyáron tervezünk nyaralni menni, és az utazási katalógusban megtetszett törökország. Augusztusban mennénk. Milyen most ott a helyzet? Neten már utánanéztem mielőtt valaki okoskodna, de nem jutottam nagyon semmire mert egykét ember azt írja egyeltalán nem biztonságos, mások pedig azt, hogy a turistákra nincsen nagy veszély. Ha valaki járt mostanában ott, megköszönném ha leírná a dolgokat:)
2017. febr. 9. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
En felig-meddig ott elek (a del-keleti orszagreszben, ami neha a magyar hirado szerint mar haborus ovezet meg tarsai :D), es semmi extra nincs itt. Az emberek sokkal tobbet aggodnak ezert az elcseszett kepzeletvilagu diktator miatt, mint haboru vagy terror miatt, egy udulo ovezetben a tengerparton all inc.ban pedig inkabb azon kell majd aggodnod nehogy elcsussz a medence csuszos koven vagy hogy ne egyel tul sok baklavat vacsoranal :D. Mi pl. tavaly a puccs elotti heten Antalyaban nyaraltunk, es a puccs ejszakajanak masnapjara jottem Magyarorszagra latogatni. Semmi nem tortent, azonnal helyre allt a rend akkor is (torok repterekre meg amugy sem tud bejutni senki meg a kapuig se ellenorzes nelkul). Szoval, ha talaltok olcso ajanlatot akkor mindenkepp gyertek.
2017. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
93%
Nyugodtan mehetsz oda.
2017. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
AZért isztambulban kb 2 havonta van terrortámadás, és túristákra is.
2017. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2017. febr. 9. 19:01
 5/7 anonim válasza:
72%

Voltam tobbszor is. Nem kell felni. Jo fejek a torokok, csak meg kell szokni oket! :)

Szeretik a magyarokat. Oroszokat viszont utaljak (orosz turistak butak mint a raklap).

2017. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én teljesen Törökországban élek, es nem tudok egyet érteni az elsővel, sajnos egyre tobb a terror támadás, sőt utóbbiakban kezd összeomlani a gazdagság is, ami egy magyarnak persze jól jon ki (nagyon gyenge a lira), de most nagy para van, mert nem lehet tudni mi lesz ebből az alkotmánymódosításból, augusztus még messze van addig meg sok minden történhet, a terror nem fog ugyan véget érni, de ha a gazdaság ugyanilyen tempóban romlik akkor bizony lesznek itt még rossz dolgok, a nyaraló övezetekkel csak az a baj, hogy utóbbiakban sokszor szándékosan turistás helyeken támadnak a terroristák azért, hogy tönkretegyék a turizmust így csapást mérve a török gazdaságra, pl a szilveszter éjjeli támadásban a 39 áldozatbol 25 külföldi volt, itt Isztambulban legalább olyan gyakran támadnak turisták altal látogatott helyekre mint rendőrorsokre.

Nem elriasztani akarlak, csak várd ki mindenképp hogy fognak alakulni a dolgok. Mert nem ritkán szándékosan csak turistákat támadnak meg.

2017. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Úgy döntöttünk, hogy idén nyáron inkább kihagyjuk ezt a nyaralást, és keresünk másik úticélt. Talán majd a jövőben helyre áll a helyzet valamennyire, és nem kell azon aggódni, hogy mikor hol lesznek robbantások stb:)
2017. febr. 10. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!