Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A floridai tankolásról olvasta...

A floridai tankolásról olvastam az alábbi részt. De nem értem, elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés
A benzinkutakon úgy kell fizetni, mint itthon a Metro áruházi kutaknál, vagyis előre meg kell tippelni, mennyiért telik meg a tank, és a fölé lőtt zárolt összegből vonja le aztán a valódi értéket a kút.
2017. márc. 2. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Beteszed a kártyát. Megtankolod a kocsit és utána levonja amit beletankoltál.

Lehet hogy kell vmi összeget megadni amit zárolnak tankolás előtt és azt nem lépheted túl. Nem emlékszek rá mert csak 2szer láttam hogyan tankolnak.

2017. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. kp.ben fizettem.

Előre odaadsz pl. 20 Dollárt, és a kutas annyira állítja be a kútoszlopot ahol állsz.

(Nem kockáztatják, hogy ingyen tankoljanak azaz elhajtsanak.)

2017. márc. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Lehuzod a kartyad, tankolsz amennyiert akarsz es annyira vonnak le a kartyadrol 😀 Nem zarolnak elore semmit :)
2017. márc. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
*annyit vonnak le
2017. márc. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

En az USAban elek es az alabbi modokon tudok tankolni:


hitelkartyas fizetesnel:

beteszem a kartyat a pumpanal a kartyaolvasoba es gyorsan kihuzom, a kepernyon megjelenik,hogy irjam be az iranyito szamomat, bepotyogom a billentyun a szamokat, es megkerdezi, hogy kerek-e blokkot, kivalasztom hogy igen, utana kiirja, hogy valasszak oktanszamot es tankoljak, megnyomom a 87-es gombot es tankolok. Amikor vegeztem a pumpat visszarakom a helyere es varom, hogy a gep kikopje a blokkot es indulok.


debit kartyas fizetesnel:

ugy mint fentebb, de nem az iranyitoszamot kell beirni, hanem a kartya PIN kodjat


KP-s fizetesnel:

bemegyek a shop-ba es mondom a tagnak, hogy twenty on number 3, please

kimegyek es a 3as pumpanal elkezdek tankolni, ami majd a $20 elerese utan kattan egyet es leall


Ha KP-s fizetesnel tele akarod rakni, akkor beviszel egy 100ast, mondod, hogy full on number 3, please, kimesz, tankolsz es kattanas utan visszamesz a shop-ba es a kutas odaadja a visszajarot.


Vannak olyan benzinkutak, ahol nem a pumpanal van a kartyaolvaso, hanem a pumpak kozott egy oszlopra van felszerelve. Ott is berakod a kartyat, kivalasztod hanyas kutnal all a kocsi, beirod a PIN kodot es tankolsz. Ezeknel a kutaknal hitelkartyaval nem lehet tankolni csak KP-vel (amit a shop-ba viszel be) vagy debit kartyaval kint az olvasonal.

2017. márc. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kutakkal találkoztunk Olaszországban is, kisebb falvakban, ott gyakorolhatsz :-)
2017. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon köszönöm, mindenkinek, érdekes, és milyen hasznos lesz nekem! Köszönöm!!! Megy mindenkinek a like :-)
2017. márc. 3. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!