Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik város a...

Szerintetek melyik város a legjobb ezek közül?

Figyelt kérdés

Egyik városban sem voltam még, egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet az élet ezekben az egzotikusnak számító városokban. A szempont lehet bármi, de főleg a biztonsága érdekelne az adott városoknak, illetve hogy milyenek az életkörülmények, mekkora a szegénység/gazdagság, stb.


A városok:


- Algír, Algéria

- Jakarta, Indonézia

- Nicosia, Ciprus

- Tunisz, Tunézia

- Nairobi, Kenya

- Tirana, Albánia

- Podgorica, Montenegró

- Santiago, Chile


Illetve optimális bónusz kérdés: ha tehetnéd, melyik városban élnél a legszívesebben?:)


Köszönöm előre a válaszokat!



2017. márc. 12. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Jó, ha találsz itt olyan embert, aki legalább egybe járt ezek közül, vagy legalább a felét "mint szó" életében már hallotta. Nemhogy érdemi véleménye vagy reális összehasonlítási alapja legyen róla...


Nézzük, hová mennék? Algír nem érdekel. Indonézek aranyosak. Nicosia... végül is tudok alapszinten törökül, az is valami. Tuniszban kíváncsi lennék, megvannak-e még a mávagos exportcsörgőink, másra már nem igazán. Nairobi - kösz nem. Tiranë? Hm. Podgorica - ja, tudom, hát azt tudom, az volt Titográd, gyakorlaton Titográdi szelvényekről tanultuk a szerb cirill betűket, nem fogom elfelejteni... Santiago - bírom a spanyolokat, de nincs olyan perverzióm, hogy a Föld másik oldalára menjek, még a csillagok is mások. Hát mit mondjak, ha megdobnának egy ajándék úttal, némelyik helyre hajlandó lennék elutazni, max ennyi.

2017. márc. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

En alapbol elkerulnem a muszlim orszagokat, nokent nem nagyon viselnem el, hogy pl. nem mehetek sehova egyedul autoval, stb.

Chile viszont egy gazdasagilag feljovoben levo orszag, a fovarosa nem lehet tul rossz (meg nem voltam Chileben)

2017. márc. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tuniszban és Podgoricán voltam, mindkettő szép, de nekem az utóbbi jobban tetszett. Amúgy nem vonzanak a felsorolt helyek.
2017. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
en voltam Jakartaban de nagyon rovid ideig, azonnal huztam tovabb Bogorba es inkabb ott szalltam meg mert nem szeretem a nagyvarosokat, egyikbe sem mennek, ami viszont nagyon tetszett az Katmandu, Kairo es Bangkok
2017. márc. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Albánia egyáltalán nem tűnt egzotikusnak...kb. olyan mint Szicília 20 éve.
2017. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, az egyikhez annyit fűznék, hogy van jó pár arab barátom, ezért tapasztalatból mondom, hogy nagy általánosítás, hogy a nők nem mehetnek sehova egyedül, rengeteg arab országban nincs így...


De minden mást köszi:)

2017. márc. 13. 18:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiket ezek kozul ismerek : Algir, Tunisz, Nairobi, Nicosia.


Algir : sajnos nem igazan biztonsagos, pontosabban rohadtul felnek mindentol, peldaul a hotelekben is agyonszekurizalt minden. A legkemenyebben muszlim orszag az Eszak-Afrikai orszagok kozul.


Tunisz : nekem tetszett, a muszlim orszagok kozul a legszabadabb. Persze mostanaban, az arab tavasz ota ott sem eletbiztositas elni, de semmivel sem rosszabb mint mondjuk Izrael.


Nicosia : nekem inkabb almos kisvaros jellegu, ahol meg a mai napig is erzodik a ketteszakadas okozta valsagallapot. Jopofa hely amugy Ciprus, ha nem szereti valaki a nagy nyuzsgest, akkor ez akar meg rendben is lehet.


Nairobi : itt nagyban attol fugg, melyik negyedben telepszik le az ember. Kenya az egyik leggazdagabb afrikai orszag, gazdasagi huzoero Del-Afrikaval egyutt. Rengeteg termeszeti szepsege van. Leginkabb az angolszasz kultura es mentalitas jellemzo, az uzleti eletben es a munkaban is. Viszont rendkivul nagyok a tarsadalmi kulonbsegek, ha valakinek ezt nehez vegignezni, akkor nem biztos, hogy olyan jo hely.

2017. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Van valami irtózatos különbség Magyarország illetve valamelyik fent említett ország között? Ami kultúrsokként érhet? Valami teljesen más
2017. márc. 14. 19:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tiranában és Podgoricában voltam. Utóbbi nem túl érdekes, de szép. Tirana viszont nagyon megfogott, akárcsak egész Albánia. Meglepően rendezett város, legalábbis a belváros. Tetszett a hangulata, és az emberek nagyon jófejek voltak. Ha lenne megfelelő munkalehetőség akár élnék is ott.
2017. márc. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 piterek45 ***** válasza:
Hat van am kultursokk.. Nicosiat kiveve, teljesen mas mindegyik...Nairobiban sokszor jartam ( eltem Kenyaban, Mombasaban ) es hat Fekete Afrika bar valoban egyik legjobb orszaga, de a kulonbsegek oriasiak. De Nairobiban is majdnem mindnet megtalalasz a McDonaldon kivul ( Hala Mannitounak ) amit Europaban, csak altalaban joval dragabban.. Nairobi nem igazan " elheto " varos, es nem sok erdekes dolog van ott - mar muemlekek stb ) de ott van mellete e Nairobi Nemzeti Park,ott lathatsz oroszlant elefantot zsirafot stb szabadon. Es bulizni es csajozni azt kivaloan lehet - ha Europai vagy, ragadnak Rad a csajok :) De nagyon esznel kell lenni, sotetedes utan CSAK taxival akar 200 m - t is es nappal OK a belvaros meg sa jobb reszek ,de a bunozes nagy, semmi arany, sok love stb es esznel lenni nagyon---A tarsadalmi kulonbsegek valoban oriasiak. raadasul Nairobiban van Afrika es a Vilag egyik legnagyobb nyomortelepe.. De ha esznel vagy nem lesz gond..
2017. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!