Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kanadai kivándorlás érdekelne!...

Csuti22 kérdése:

Kanadai kivándorlás érdekelne! Személyes tapasztalatok! Most milyen a helyzet? Mennyire nehéz munkavállalóit szerezni? Feketén dolgozni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 19. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Pontrendszer van. Informàciòt a kanadai bevàndorlàsi hivatal honlapjàn talàlsz angol vagy francia nyelven.


[link]


Feketèn nem eri meg egyàltalàn. Nem is nagyon jellemző. Kanada nem az USA.

2017. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

CSak akkor menj, ha nem érdekel a családod/nem élnek a szüleid, testvéreid.


Egyik ismerősöm kiment, ott született a gyereke, na akkor döbbent rá, hogy mennyire is hiányzik is neki a családja, amikor a szülei 4 évente tudták meglátogatni a gyermeket. Egy fél vagyon a repjegy haza, még kanadai viszonylatban is.


Európai országokból meg 1-2 óra alatt otthon vagy, és egy átlagos fizetésből is lazán kifizetsz havi egy repjegyet. Én pl. 1600 €-t keresek (kezdőfizu), a repjegy haza meg 80€ oda-vissza, szóval egy vicc :)

2017. márc. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

A kijutás nehéz. Work permitet csak hiányszakmában lehet kapni, de egyre nehezebben. A letelepedés szigorú feltételekhez kötött és időigényes. A fekete munka nem igazán jellemző.


Mondjuk a hazautazás nem egy fél vagyon, kb. 1000$/fő, a havi bevételünk 5500-6000 $, tehát nem vág földhöz, ha haza akarunk látogatni. Persze nem olyan olcsó, mint Európából, de dolgozó ember úgysem jár haza 3 havonta.

2017. márc. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért két főre egy fél fizetés szerintem durva. Főleg hogy van aki nem csak 1-2 évente akarja látni a szüleit.
2017. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Egyàltalàn nem egy vagyon a jegy. Èvente jàrok haza USA-bòl. Szüleim meg èvente egyszer jönnek. Ennèl többször Angliàbòl sem jàrtam haza.
2017. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a kommenteket

Mik a hianyszakmak mostanaban? :)

2017. márc. 20. 07:33
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nincs munkaajánlatod, itt kezdd olvasni a CIC oldalát: [link] az Express Entry folyamat tiszta világos és fogod látni, hogy mi van a Job Bank-ban.


Feketemunka itt nincs, felejtsd el.


Európába 500 dollár retúr nem probléma, ha nem ragaszkodsz, hogy hova akarsz menni, hanem oda veszel jegyet, ahova éppen olcsón van. Ott alszol egy éjszakát ahol landolsz és fapados törmelék áron Budapestre elvisz. Azért így mert különben ha lekésed a gépet akkor bukta van.

2017. márc. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ps. [link] véletlenszerű dátum. A boltbus irtó olcsón elvisz Seattle-be, repülőjegyeket meg itt keresel például flights.google.com
2017. márc. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
PPs. igazán fejlett agylövéssel rendelkezők nem ugyanoda mennek és jönnek vissza. Most nyárra nekem egy Vancouver-Stockholom / Lyon-Vancouver repülőjegyem van. Ez volt olcsóért, nem mindegy?
2017. márc. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
PPPs. Majdnem el is felejtettem, tényleg, pedig jöttem már egyszer Norwegian-nel haza, Oakland-be lehet olcsóért repülni, most indult egy új légitársaság ami dettó oda megy. [link]
2017. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!