Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 1800km-re mennyit fizessünk...

1800km-re mennyit fizessünk az autó kopása miatt?

Figyelt kérdés

Nyaralni megyünk. 4 fő.

Akinek a kocsijával megyünk mondta hogy az autó kopását is fizessük ki neki.

Mennyit kérhetne el kb?

Egy 2003-as 1.9 es passattal fogunk menni.


2017. ápr. 18. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Te jó ég...milyen szarrágó mellé ültök ti be?!?!
2017. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2%

Mit gondoltok annak ingyen adják az autót, meg a guruló költséget. Venni kell egy autót és megtudjátok mennyibe kerül a kilómétere.

Egyébként úgy számolják hogy kb az üzemanyag költség szorozva kettővel. De én úgy számolnám hogy 100 ft / km. Akinek nem tetszik vegyen autót, és megfogja tudni.

2017. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én nem is mondtam, hogy nekem ez nem tetszik.

Nekem nincs autóm, de gondolom, hogy drága lehet pl egy olajcsere is.

2017. ápr. 18. 12:21
 4/16 anonim ***** válasza:
Fizesd ki az egész autót, adj egy 2 literes colát neki. 14 éves autó esetleg ha útközben elfogy a kuplung akkor megkér hogy annak is fizesd ki a rádeső részét.
2017. ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az üzemanyag költsége, durván 50.000 Ft.

Ezt egyértelműen felezzük.

Ezen felül mennyit illene még adni bele?

2017. ápr. 18. 12:24
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Jaj 2-es,ne alszenteskedjel már!Nekem is van autom,azt mégse jutna eszembe soha ha a többiekkel megyek ugyan oda nyaralni,hogy a benzinköltségen kívül kérjek még bármilyen plusz pénzt az auto amortizációra hivatkozva.....
2017. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
100ft/km? Kicsit még teszek hozzá és autómentővel is mehetek. És abban benne van az üzemanyag is.
2017. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Ha két fél úgy dönt, hogy közössen mennek egy útra, vagy esetleg az autó tulaja kérdezi meg, hogy nem mennének-e közösen, akkor ok, hogy a benzin költséget felezik, de a többi az autó tulaját terheli.

Abban az esetben, ha te kéred meg öt hogy vigyen el az autóján valahova akkor kérhet a benzínköltség felett valamit.


Pl én most voltam egy barátommal 1500Km-es úton az én autómmal.. Egyszer én tankoltam és egyszer ö. Habár kb 1,8 tank fogyott a másik fél ragaszkodott, hogy ez így legyen.

Kopási díjt vagy egyéb dologt eszembe sem jutott volna felszámolni.


Egyébként ajánlom, hogy mielött elindultok kérdezd meg, hogy milyen biztosítása és milyen autoklubbal van szerzödése, ne hogy egy baleset vagy egy egyszerü üzemi porobléma díját is rádverje...

2017. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igazából már le volt beszélve, hogy az ő autójával megyünk.

Aztán most elkezdett hisztizni, hogy miért pont az övével megyünk.. reméli akkor az autó kopása is fizetve lesz...

2017. ápr. 18. 13:33
 10/16 anonim ***** válasza:
48%
A munkahelyem 15ft/km fizet az üzemanyag költségen felül a saját autó használatért.
2017. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!