Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Anya nem enged vonattal, már...

Anya nem enged vonattal, már nagyon elegem van! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és anya semmi esetre sem akar kiíratni napköziből, mindig a kicsikkel, a harmadikosokkal kell mindent csinálnom. Felügyelettel kell elmenni ebédelni, délután uzsi osztás, játék, móka. Istenem, mintha oviban lennék. Az osztályban én vagyok a lúzer, ráadásul nem engednek a szüleim vonattal sem. 14.45-kor vége van az óráimnak, a többiek jönnek haza vonattal 15.00-kor. Én vagyok az egyetlen aki ott marad, 16.10-kor kell mennem a buszra, ami a suli elől indul, tehát anya szerint ez a legbiztonságosabb. 10 vagy 20 perc alatt megcsinálom az összes házim, és négyig ülök és nem tudok semmit csinálni. Ma is nagyon elegem lett anyáékból. Az egyik fiú az osztályból megkérdezte, hogy elmegyek e vele fagyizni (egy kicsit be tetszik is a srác :D), és egyből igent akartam neki mondani, de mivel napközis vagyok, (ÉN EGYEDÜL) nem mehetek sehova. Beültem a napis terembe és láttam az ablakon keresztül ahogy fociznak meg fagyiznak meg ide oda mászkálnak, amíg nem jött a vonat. Nagyon rossz érzés. A másik dolog meg a vonat. 1 órával hamarabb itthon lehetnék a vonattal. Anyámék azért nem engednek, mert nem fognak mind a 2 járműre bérletet venni (500Ft a busz bérlet is meg a vonat is), meg sokat sétálnék. 1km szerintem semmi (10 perc alatt itthon vagyok), mindenki azzal jár, pedig van aki 2km-re lakik az állomástól. Nem baj, őt nem érdekli, azok ők, menjenek úgy ahogy akarnak. Mondtam neki hogy sétálok én 10 km-t is, csak hagy menjek vonattal. Azt mondta, hogy nem fog mind a kettőre bérletet venni. Mondom akkor járok reggel is meg délután is vonattal. Arról szó sem lehet, én erről nem nyitok vitát, kész! Nem tudom kitől tanulsz kislányom hogy ilyen vagy, de nem érdekel, mert úgy is napközis leszek ameddig lehet, és nem enged vonattal soha.

Annyira elegem van, nem mehetek sehova, se délután semmikor, olyan rossz látni hogy én nem szórakozok velük, és azt kell bámulnom bociszemmel hogy ők elmennek sétálni ha van idejük, ha meg nincs hazajönnek, megtanulnak és go vissza. Ráadásul a vonattal hamarabb is beérnék, meg hamarabb hazajönnék, mert busszal 08.20-ra érek be, vonattal 07.45-re már bent vannak. Busszal 16.15re érek haza, vonattal 15.15-20ra itthon vannak.

Segítsetek, mit csináljak, anyámmal nem lehet beszélni, mindig az van amit ő akar, apám meg pártolja. Kérlek segítsetek.

14/L



2017. máj. 22. 18:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem, hogy itt a nyár meg minden, mindenki kint bicajozik (nem olyan kockulósak az osztálytársaim hál'istennek) ugrálókötél meg szaladgálnak én meg bent punnyadok a napközibe, mert nem megyünk ki sose, és dög meleg van a teremben.
2017. máj. 22. 18:04
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, de jó volt mikor ehhez hasonló problémáim voltak:D

Ha 14 éves vagy akkor gondolom ez az utolsó éved az általános iskolában, utána mehetsz középiskolába, ahol nincs napközi. Ha meg van még egy éved azt is próbáld meg kibírni valahogy (ez élet ennél csak szarabb lesz hidd el.) Amúgy meg ne haragudj, de anyukád is elég kettyós lehet, ha nyolcadikosként a 8-10 évesekkel kell ülnöd órákat, mert nem ad ki havi 500 Ft-ot bérletre. Próbálj meg vele még egyszer beszélni (esetleg apukád bevonásával), és mondd el megint, hogy neked ez így nagyon rossz, nagyon szenvedsz attól, hogy nem lehetsz a barátaiddal, és hogy ez időpocsékolás. A fiú fagyizást viszont véletlenül se említsd meg, mert attól (tök jogosan) bekattannak, és még inkább a napköziben marasztalnak. Sajnos a szülőknek vannak hülyeségeik, amikhez a végsőkig ragaszkodnak, és ha megkérdezed miért, az lesz rá a válasz, hogy "csak".

Sok sikert!

2017. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Igazából már 1 éve fűzöm anyát hogy engedjen vonattal, de sosem jártam sikerrel. Apukámnak is elmondtam, hogy nem enged, és azt mondta igaza van anyádnak. És vele sem lehet beszélni, mert se anya, se apa nem enged. Meg mindig csak veszekedés lenne belőle.

Amúgy az nagyon feltűnő lenne, ha holnap viszek a zsebpénzemből titokba, veszek jegyet a vonatra, hazajövök, és valahol császkálok addig a barátokkal, aztán hazamegyek 16.10re mintha a busz hozott volna.

Szerintem anyámék ezt a tipikus "mintagyereket" akarják belőlem, ma is hazajöttem tök félve, mert kiderült hogy 1 db 4-esem lesz az év végibe, de a többi 5-ös, és tökre mérgesek lettek. Meg apa is kérdezte, hogy "5-öst hoztál?" Én meg: Igen hoztam.

"De jó, miből, mennyit?" Töriből..."És csak 1 ötöst hoztál? Arról volt szó hogy többet hozol ma, reggel megbeszéltük." Igen, de mivel nem hagytad ogy befejezzem, mondanám tovább. Töriből, fizikából és matekból. "na így már más" De nem leszek kitűnő év végén, az angolom 4es lesz... *elhalgattak* láttam az idegességet az arcukon és nem is úgy szóltak utána hozzám.

2017. máj. 22. 18:30
 4/15 A kérdező kommentje:

Bocsi, rosszul írtam.

".....mintha a busz hozott volna?"

2017. máj. 22. 18:31
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy ez milyen már, egyik tesóm se volt jó tanuló, apám 2es volt világ életében, anya egyszer meg is bukott, de abból mindig hatalmas ügyet csinálnak, ha rossz jegyet hozok haza. Ma el se mertem mondani az angol témazáróm, 3-as lett, de ez meg rá tesz egy lapáttal, szóval örök életemre nem vonatozhatnék.
2017. máj. 22. 18:33
 6/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A jegyeid miatt azért mérgesek, mert jót akarnak neked. Tudják, hogy jó átlaggal lehet bekerülni a legjobb iskolákba. Ahogy elmondtad, szar jegyeik voltak az iskolában, feltételezem nincs valami jó munkájuk, és azt akarják, hogy neked sokkal jobb legyen. Ha képes vagy a 4,4-es átlagra, akkor kicsivel több szorgalommal a 4,7-esre is.

A vonattilalom valódi oka pedig az, hogy egyszerűen féltenek. A vonat azért veszélyeket is rejthet magában egy gyerek számára: becsúszhatsz alá, megcsúszol a síneken és szétcsapod a fejed, elsodor az áthaladó gyorsvonat, rossz vonatra szállsz fel, elalszol és elvisz máriapiripócslófaszpusztára, ahonnan nem tudsz hazajönni, elrabolnak, megesz egy jaguár etc.

Emellett a busz sokkal megbízhatatlanabb, mint a vonat. Leesik pár centi hó és máris félórákat késnek. Ebből kifolyólag nem akarják, hogy tele legyél késésekkel az iskolában. Ezt a kis időt már kibírod. A beszélgetést azért még próbáld megejteni, hogy a barátnőddel közösen utaztok a vonaton, vigyáztok egymásra, etc.

2017. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2017. máj. 22. 18:51
 8/15 anonim ***** válasza:

Uristen ilyen jo tanulo vagy? Gratulalok.


Akkor viszont ne is csodalkozz, hogy meg tobbet akarnak toled, mert tudjak hogy kepes vagy ra.


Most meg nagyon szar, de hidd el, amikor eljon a felnott kor es dolgoznod kell azert, hogy penzt keress es meg tudj belole elni, akkor nagyon jol fog jonni az, hogy jo tanulo vagy a suliban, mert minel jobban tanulsz, annal konnyebb bekerulni a jo iskolakba es annal jobb szakmad lesz es minel jobb a szakmad, annal tobbet keresel!

Most meg vilagrengeto problema, hogy nem tudsz fagyizni a tobbiekkel, de hidd el, amikor ok napi 10-12 oraznak minimalberert, te meg bemesz a sajat irodadba 10-re es kiosztod az alkalmazottaknak a melot es 2-kor mar le is lepsz es mesz a gymbe meg vasarolni, akkor nagyon halas leszel majd a szuleidnek hogy ilyen szigoruan fogtak.


Kitartast!!

2017. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Uuh köszi szépen, ez nagyon ütős válasz volt. Az ilyeneket le szoktam írni, és kiteszem valami kedvenc helyemre a szobámba, ott nem szoktak anyáék turkálni...nem lenne baj? :) Adtál egy nagyon nagy motivációt! <3
2017. máj. 22. 20:48
 10/15 A kérdező kommentje:
És az elsőnek is nagyon szépen köszönöm! <3
2017. máj. 22. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!