Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha nem teljesítem a félévet...

Ha nem teljesítem a félévet egyetemen elbocsájthatnak?

Figyelt kérdés

Sajnos túl sok volt a hiányzásom.Nem Lógtam!!! Hanem különböző okok miatt így alakult.

Mivel túl sok tantárgyból túlléptem a lehetséges hiányzást, nem mehetek vizsgázni. Ezért meg sem próbáltam egyik tantárgyat sem, mert úgy gondoltam, mindegy, ha megismétlem az egész félévet.Szerintetek ezért elbocsájthatnak? És ha igen, akkor a szoctámot visszakérhetik? Eddig abból fizettem a kolidíjat, stb.Ugye nem kérhetik vissza?


2010. máj. 18. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

vissza nem kérhetik, az biztos.


de, el kell menni az egyetemi honlapra és meg kell keresni a tanulmányi és vizsgaszabályzatot. 99%, hogy fent van, de ha nincs, akkor a TO odaadja.


el kell olvasni, meg kell nézni, mert minden le van írva abban. az vonatkozik rád.


mindenképpen olvasd el, mert az ügyintézők "ezt így szoktuk csinálni" alapon működnek és van amikor nem tartják be. (engem akartak így elbocsátani, a dékánig kellett mennem, míg valaki hajlandó volt végre elolvasni a szabályzatot, hogy tényleg nekem van igazam)

2010. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk (BME) úgy van, hogy n*15 kreditnek kell lennie.

Tehát ha eddigi félévekben ez megvolt, úgy h erre a félévre is maradt 15 kredited, akkor nem. De ez nálunk van.

Állj neki vizsgaszabályzatot olvasni.

2010. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A szabályzat szerint kurzuselhagyásnak számít, és ennek a többszöri megismétlése jár elbocsájtással.Nekem ezaz első.

De azért mégis csak bennem van a félsz...

ööö az " n* " mit jelent?

2010. máj. 19. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egy félévnél ellehet azt játszani, hogy utólag passzívnak kéreted magad rá. De akkor viszont amit teljesítettél ebben a félévben az is el fog veszni.
2010. máj. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utólag passziváltatni nagyon nehéz.

Egyik ismerősömnek súlyos betegsége, több havi kórházi kezelése mellett alig sikerült. Ha nincs valami nagyon jó okod, akkor nem hiszem hogy az menni fog.

Az n az a félévek száma.


a második válaszoló

2010. máj. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok utólag passziváltatni.

Nem ez volt a kérdésem, hanem, hogy ha nem teljesítem a kurzust , annak mi a következménye, és hogy visszkérhetik-e a szoctámot?

2010. máj. 28. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!