Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valaki Dachsteinre?

Valaki Dachsteinre?

Figyelt kérdés

Szeretném megmászni a Dachsteint.És szeretnék valakit szerezni magam mellé aki tudna pl. szállást találni az egyik hüttében és tud jól németül vagy angolul.

A hegymászó túrázó tapasztalatom elég jó.Már több magashegyen voltam illetve rendszeresen mászok 1800 -2000 m es hegyeket..Felszerelésem is megvan hozzá.Mivel dachstenhez szinte minden kell.Úgy mint beülő via ferrata ,hágóvas ,sőt még csákány sem árt mivel gleccseren kell átmenni.Obertraunnal gondoltam felmenni a krippensteinhütténél akár gyalog akár felvonóval megtámadni a csúcsot majd végül Adamek hütténél megszállni.Én gondolom h ezt egy nap alatt meg lehet csinálni.

Kíváncsian várok van e jelentkező...


2017. júl. 15. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valami szakirányú fórumon, facebook csoportban próbálkozz, itt kicsi az esély.
2017. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mikor indulunk?

Nekem a jövő hét jó lenne, esetleg hétvégi indulással, persze az időjárás függvényében. Tudok németül és angolul, szerveztem is már túrákat, és jártam már ennél magasabb hegyeken is. Gondolom, a Hoher Dachstein-ra gondoltál, ami 2995 méter magas.

A kiutazást hogy gondoltad? Egyébként ha megszállunk valahol, akkor az már rögtön kétnapos túra lesz... :)

Írj privit, ha komolyan érdekel!


Addig is egy webkamera a gleccserről:

[link]

2017. júl. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy újabb komolytalan kérdező...

Komolyan nem értelek. Mi a pélóért kell kiírni a kérdést, ha utána se itt, se privátban nem válaszolsz? Legalább annyit írhattál volna, hogy bocs, meggondoltam magam, vagy akár egy kamu indok is megtette volna.

2017. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy nem jelentkeztem...Külföldön dolgozom..és hétvégén otthon voltam.Otthon meg sajnos nincs netem így nem is tudtam meg nézni...

Érdekel a dolog, de én valamikor szeptemberben akarok felmenni.Ezt nem írtam oda.Én általában vonattal megyek hegyeket mászni mert nincs autóm :)

Azon már gondolkodtam hogy lehet egyik hétvégn felmegyek és körbejárom a terepet.Sőt lehet valahol még sátorozni is fogok fent, mivel már nem egy hegyen sátoroztam már.De megbeszélhetjük a dolgot...

2017. júl. 23. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Külföldön dolgozol, és nem tudsz se németül, se angolul?

Nekem talán a szeptember első hete lenne jó. Augusztus végére van foglalásom a Gouter-házba, ahonnan a Mont Blanc megmászását tervezem, és utána még eltöltenék pár napot Franciaországban. 3 éve már csináltam egy ilyen túrát (akkor nem jött össze a csúcs), és hazafelé felmentem az Ankogelre. Sokat nem láttam, mert hiába volt augusztus közepe, esett a hó, és még talán 50 méter se volt a látótávolság. Szóval nézni kell az előrejelzést, hogy pár nappal előtte milyen időt mutat. A Dachstein-ra is jó időt mutatott még a múlt héten mára és holnapra, ehhez képest köd van és felhők, ahogy a webkamerán látszik is.

2017. júl. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát hétvégén voltan krippenstein felől.Sajnos 11 re értem a hegy lábához.Felmentem a felvonóval ami 30 euró volt.Ejutottam a simony hüttéig kb 3 óra alatt.Onnan meg már csak 800 méter a csúcs.Láttam az utat is ahonnan fel lehet menni a geccsren a csúcs lábáig.A simony hűttetől vissza az út egész obertraunig nekem kellett 5 óra.Nem voltam csúcsformában meg a nap is kiszívott rendesen.A simonyhüttenel van több sátorozásra alkalmas hely is.Szóval én valószínűleg felfogok menni sátorral...

Igen sajnos nem tudok németül ,mert ahol dolgozok mindenki magyatul beszél.Na mindegy.

Mint Blacom voltam már én is...Charmonixban van egy öreg magyar ember ahol megszálhatsz ha érdekel megadhatom a címét.Még 56ban szökött ki.Remélem még jó egészségben van az öregember.

Am számomra a mont Blanc nem volt egy nagy élmény.unslmas.Viszont a matterhorn hatalmas.Sajnos nem tudtuk megmászni de egy éjszakát fent aludtunk majd 4000 méteren.Nagyon nagy élmény volt.Csak ajánlani tudom.

2017. júl. 30. 20:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak most olvasom a válaszod. A Hoher Dachstein-ról itt egy jó leírás:

[link]

Ez alapján én a Vorderer Gosausee-től induló utat néztem ki, egy éjszakával az Adamek Hüttében. Itt előre nem árt szállást foglalni (egy telefonszám van megadva). Nekem szept. 7-8. környéke lenne jó, akkor jövök visszafelé, ma reggel indulok Chamonix-ba. Az ajánlatot köszönöm, de már foglaltam egy éjszakára szállást egy hostel-ben. Nézem majd az előrejelzést, hátha jó idő lesz, de az Adamek Hütte honlapján is írják az aktuális helyzetet.

2017. aug. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos, mivel nem jelentkeztél, elmentem egyedül. 7-én felmentem az Adamek-hüttéig, majd onnan 8-án a csúcsra. 8-ára szép, napsütéses időt jósoltak, ami be is jött (7-én még felhős, ködös idő volt). A Hüttébe nem foglaltam előre, mert nem működött külföldön a telefonom, de így is volt simán szállás, 4-en voltunk egy nyolcágyas lágerben. A másik 3 srácot elrémisztette a házigazda a másnapi mászástól, ők csak 2 nappal később, a Simonyhütte érintésével mentek a csúcsra. Mondta, hogy van vagy fél méter friss hó, meg hasadékok a gleccseren, stb. Tényleg be volt havazva fent sok helyen a drótkötél, és jeges is volt több helyen. Technikailag nehezebb és veszélyesebb is volt, mint a Mont Blanc, ahol másfél héttel előtte voltam. Ott is szerencsém volt az időjárással: pont aznap sütött a nap a legjobban.
2017. szept. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!