Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » EU-s egészségbiztosítási...

EU-s egészségbiztosítási kártyát megéri kiváltani?

Figyelt kérdés

A neten mindenhol azt írják, hogy ennek birtokában, ha valami betegség elkap a nyaralás alatt, az EU területén belül megkapod azt az ellátást, amit az adott ország lakói is megkapnak. Kollégáim meg kórusban vágták rá, hogy attól még az ellátásért fizeti kell.


Melyik az igaz?


2017. aug. 16. 10:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%
De ettől függetlenül ki lehet váltani, mert van ahol elfogadják, meg nem kerül semmibe. De arra készülj fel hogy a legtöbb helyen azért nem fogják ezt automatikusan elfogadni.
2017. aug. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

"Hollandiában nem fogadták el mert azt sem tudták hogy mi ez és nem akarták elhinni hogy Magyarország uniós tag. "


Amennyiben a wc-s néninek mutattad meg!

2017. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
Érdemes kiváltani, de nem helyettesíti 100%-ban az utasbiztosítást.
2017. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

Érdemes kiváltani, de a legtöbb országban fizetni kell ettől még.

Ha utsbiztosításod is van akkor előlegezned sem kell.


Amelyik országokról konkrétan tudom hogy kell pluszban fizetni : Franciaország (itt élek) Olaszország, Görögország (anyósom él itt).


Ugyanis pl Franciaországban eleve a TB is visszatérítéses alapon működik, ha az orvosnak nincs a helyi TB kártya (Carte Vitale) olvasására alkalmas készüléke. Ilyenkor megkapom a "feuille de soins"-t, vagyis az igazolást, hogy kipengettem a teljes összeget, ezt kell visszaküldeni a TB-nek.


Másrészt ezekben az országokban úgynevezett kiegészítő biztosítós rendszer van. Azaz a TB nem állja a teljes összeget, csak a sürgősségi ellátás és a háziorvosi ellátás 70%-át. A maradék 30%-ot, illetve ha kórházba kerülsz akkor annak a díját, meg a szakorvosi költségeket kiegészítő biztosítás híján magadnak kell fedezned.


Vittem már ismerőst franciaországi síelés alatt kórházba, mert elgàzolták a pályán. Az üdülőhelyen levő orvos eleve fizettetni akart, még a biztosítás ellenére is, mondván hogy ő nem "conventionné" (ilyen is simán van).

Lementünk Bourg St Maurice-ba a kórházba, ott a sürgősségi ambulancián az EU TB kártyával ellátták volna, de meg kellett volna előlegezni a teljes díjat, plusz a 30% tiers payant-t, (kiegészítő díj) de szerencsére volt utasbiztosítása, így azonnal ment a fax a biztosítónak, neki semmit sem kellett így előlegezni.

2017. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
36%

Simàn előfordulhat az is, hogy Hollandia is ilyen rendszerben működik.


Mint ahogy az is, hogy nem tudták, hogy Magyarország EU tag. Franciaországban a prefektúràn nem tudták!!!! Ráadásul a honosítási részlegen! És nem a wc-s néni, hamem az ügyintèző...

2017. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%

Nekem az életben egyswzer akadt dolgom olyan utasbiztosítással, amiért pénzt adtam, ez még abból az időből van, amit a 14-es válaszoló is mesélt, amikor még fax-szal kommunikáltak az emberek.

Régen volt na..

Kötöttünk egy hagyományos utasbiztosítást, aztán amikor orvoshoz kellett menni, kiderült, egy holland számot kellett fölhívnom. Ott angolul elbeszélgetnem az ügyintézővel, sok tízezer forintnyi telefonszámlát hátrahagyván. Akkor nem fizettek semmit, nekem kellett mindent kifizetnem, aztán itthon térítettek.


Azt mondjáők, a biztosítóknak két részlegük van. Amelyik rábeszél, hogy hagyd náluk a pénzedet és egy, amelyik megmondja miért nem fizet neked. Nekem az a tapasztalatom, hogy ennél sokkal többet tud az EU kártya. Soha többé nem kötök EU-ba utasbiztosítást, és erről mindenkit lebeszélnék.

2017. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
92%
Megéri, de van, ahol tényleg fizetni kell az ellátásért, amit UTÓLAG rendeznek a magyarországi biztoítóval.
2017. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
36%
Ez a faxos dolog tavalyelôtt volt, de az biztos nagyon rég volt ám...
2017. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!