Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hátizsákos utazásoknál hogyan...

Hátizsákos utazásoknál hogyan lehet teljesíteni az ilyen feltételeket?

Figyelt kérdés
A vízumos országok esetében gondolok pl arra, hogy x összeg legyen nálad, szállásról legyen visszaigazolásod, stb. Ezt nem hiszem, hogy minden hátizsákos turista teljesíti, mégis sikerül utazgatniuk. Hogyan lehetséges ez?
2017. szept. 20. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Úgy, hogy teljesítik. Az, hogy valaki hátizsákos, nem feltétlen jelenti azt, hogy csóró és semmi pénze nincs. Tény, hogy így olcsóbb és kalandosabb utazni, de inkább egy utazási forma, mint kényszerűség.
2017. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hátizsákos turizmus nem azt jelenti, hogy a szabad égalatt alszol.

Hátizsákkal azok utaznak, akik nem egy helyen fognak lakni, akik pár naponta másik szállásra mennek, akik reggel elcuccolnak a szállásról és este érnek a másik szállásra, mert közben nézelödnek, mennek.

DE pont, hogy ezeknek a legfontosabb, hogy foglalt biztos helyre menjenek mert ki van számolva az idö, és szálláskerésésre akár egy nap is elmehet egy helyen. A hátizsákos túristák már hónapokkal elöre keresgetik az uticéluknál a szállásokat, úgy össze kötve, hogy minél több mindent tudjanak kezdeni.

X összeg meg nagyon fontos nekik, is mert éhenhalni nem akarnak.

2017. szept. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

az elsonek iagaza van a masodik hulyeseget ir

mi hatizsakos utazok vagyunk, de megtehetnek hogy ne azok legyunk, soha nem alszunk pl dormitoriumban de nincs kulonosebb igenyunk a szallast tekintve, jo a pottyantos wc, nem baj ha csak hideg viz van stb csak viszonylag tiszta legyen. soha nincs megtervezve az ut, majdnem mindig helyben keresunk szallast es addig maradunk mig van mit csinalni vagy jol erezzuk magunkat.

A vizum: pont most csinaltattam vizumot, agodan foglaltam olyan szallasokat amit nem kellett kifizetni, azokat a vouchereket vittem a konzulatusra majd toroltem a foglalasokat. Iranban pl eleg volt a vizumhoz a szalasokkal valo email valtas

2017. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 D. Brasco ***** válasza:
Szallasnal ezer eves trükk hogy lefoglalsz valamit majd ha meg van a vízum azonnal törlöd
2017. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Kínában találkoztam eddig a legszigorúbb rendszerrel ilyen téren, és még ott is leszarták, hogy valójában mi van, simán kiadták a vízumot. rögtön az elején több városban is ismerősöknél aludtam, senkit nem érdekelt. Ha nagyon akadékoskodnak, akkor foglalj egy szállást. Megjegyzem, a hátizsákos turista nem csóró, hanem mobilis és rugalmas, ami már önmagában elég sokba kerül (ha nem stoppolsz meg csövezel)
2017. szept. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!