Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova érdemes menni Párizsban?

Hova érdemes menni Párizsban?

Figyelt kérdés
A kislányunkat a születésnapja alkalmából meglepjük egy utazással a Disneylandbe. Azon kívül két hetet párizsban töltünk. Hova érdemes ellátogatni? Gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt mondhattok jó helyeket. Az Eiffel toronyhoz természetesen ellátogatunk. Én 22 vagyok,a párom 23 a gyermekünk pedig 4 éves lesz.
2017. okt. 14. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány napot lesztek Disneyben? Mikor mentek? Csak mert ha 1 napot szántok rá és pont iskolaszünetben (Párizsi régióban most lesz valamikor az őszi szünet) , akkor az kb a felére nem lesz elég. Ha 2 hetet szántok Párizsra és ki akarjátok élvezni a Disneyt, akkor azt ajánlom, maradjatok kinn valamelyik Disney hotelben 2 éjszakát. Mondom ezt úgy, hogy az én kislányom is most lesz ennyi idős, (mi nyáron voltunk), ilyen korban a gyerek nagyon el tud fáradni, és egy idő után már nem élvezi a dolgot, másrészt annyian vannak, hogy nem ritka a másfél órás sorbanállás egy játékhoz.

Mi 3 nap alatt pont be tudtuk járni a 2 parkban ami érdekes a számára. A Santa Fé hotelben aludtunk, ami ár érték arányban korrekt. Ezzel eleve reggel 8-tól bemehetsz a parkba (a többieknek csak 10-től van nyitva) és kérhetsz egy fastpass-t valamelyik játékhoz, valamint kipróbálhatsz egy pár dolgot amihez később csak nagyobb sor lesz.

Emellett rengeteg olyan dolog van ami elbűvöli a gyerekeket, a hercegnők bálja, találkozás Vaianával, Csipkerózsikával, stb amihez korán ott kell lenni és elég nagy sorok vannak. Erre, ha csak egy parkot néztek meg, 2 nap alatt, nem lesz idő (pláne, hogy Vaiana a stúdióban van.)

Ha a felvonulást is meg akarjátok nézni, már érdemes minimum fél- 3/4 órával előtte helyet foglalni, különben semmit sem fog látni a kicsi. Tűzijáték ugyanez, de mivel az este 11-kor kezdődik, ilyenkor jól jön egy hotel a közelben ahol tud aludni dèlután (különben nem fogja bírni, tapasztalat)...


Párizshoz is tudok ötletekkel szolgálni, 9 évig éltem ott, de kérdés, mi érdekel benneteket.


Kisgyerekkel nyilván múzeumokba nem nagyon tudtok menni. Viszont pl az én kislányom nagyon élvezte a hajókázást a Szajnán, illetve az akváriumot a Trocaderonál (mondjuk ide kicsit drágálltam a 21 euros fejenkénti belépőt).


Cité des Sciences a Porte de la Villette-nél szintén érdekes lehet egy ekkora gyerekkel, kicsit olyan mint otthon a Csodák Palotája, eléggé interaktív, ès időszakos kiállítások is vannak.

2017. okt. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
20-án indulunk és nov.6 jövünk haza. Akkor rászánunk több időt a Disneylandra. :) Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,sokat segítettél. A válaszoddal most már nagyjából elkészült a listánk! :)
2017. okt. 16. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Pont iskolaszünetben lesztek, ajánlom foglalj most különben sanszos hogy nem lesz hely :( csak a drágább hotelekben. A Santa Fé a legolcsóbb, de korrekt. A nem Disney hotelekben nincs kedvezmény (mármint nem mehetsz be reggel korábban, és rendszeres buszjárat sincs mindig a park és a hotel között).

Érdemes befizetni egy kis pluszban a Disney Express szolgáltatàsara (a honlapon felajánlják). Ez annyit tesz, hogy mikor kiérsz Marne La Vallée állomásra a vonattal (mert Párizstól azért jó 1 óra út a Disney amikor nincs sztrájk, meg jár rendesen az RER A) akkor az állomáson leadhatod a csomagjaidat, és becsekkolhatsz a hotelbe, ti mehettek a parkba egész napra, a hotelbe érve pedig felveheted a csomagokat. Utolsó nap ugyanez, kicsekkoláskor leadod a csomagokat a portán, majd a parklátogatàs utàn felveszed az állomáson.


Napi étkezès tekintetében inkább azt ajánlom, menjetek ki enni a Disney Village-ba (ugyanott van csak a kapun kívül) sokkal nagyobb a választék olcsóbban. Ha nem a hamburger / pizza / nuggets/cukrosüdítő válogatáson akartok élni, illetve szeretnétek egy jó pohár bort vagy sört a kajához, akkor mindenképp, mert a parkban ami nem kerül három emberre 100 euróba egy alkalommal, abból csak erre van lehetőség. Ja, és hozott kaja fogyasztása tilos benn, szóval fel vannak àm készülve :)

Kinn a Disney village-ban pedig van többféle étterem, bisztró, bár, MacDo, sőt a lego üzletbe is érdemes bemenni ha elfáradtatok, ti leülhettek, a gyerek meg legozhat nyugodtan a kitett darabokból.


De három nap 2 stúdióra tényleg elég, kényelmesen, nem rohanva... érdemes megnézni pl a vidám erdőt (forêt enchanté) ès a Mickey le magicien c.műsorokat, az én kislányom nagyon élvezte. Jó szórakozást hozzá!

2017. okt. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a tanácsokat,segítséget! Minden jót kívánok! :)
2017. okt. 17. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!