Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Párizs! Milyen újdonság, vagy...

Párizs! Milyen újdonság, vagy ideiglenes látnivaló van Párizsban, amit csüt-pént-szombati napokon érdemes megnézni, építészet, képzőművészet, aktuális kiállítás területén?

Figyelt kérdés
10 éve voltam, nem a főbb látványosságokra, műemlékekre gondolok

2016. jún. 13. 22:34
 1/10 anonim válasza:

Hű,múlt héten épült valami Eiffel-torony tán...

Viccet félretéve, a tripadvisor oldalt tudom javasolni, én Szlovéniában néztem apró, eldugott helyeket rajta. Éttermektől elkezdve szabadtéri programokig minden van rajta, nagyon sok olyan kis dologra és helyre is rá lehet vele találni, ahová szinte alig megy el pár ember, mivel mindenki a nagy látványosságokat keresi.

2016. jún. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
eiffel torony
2016. jún. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tripadvisor jo otlet de a Mairie de Paris honlapjan is vannak fenn otletek, pl ingyenes idoszakos kiallitasok.

Amugy nekem vannak olyan helyeim amiket imadok. Pl a Salvador Dali muzeum a Montmartre-on ahol az egesz fiatalkoru grafikai vannak kiallitva. Vagy pl a magy mecset es kavezoja a Jardin des Plantes mellett a Jussieu metroallaomasnal, ami epiteszetileg is szerintem gyonyoru, a mentateajuk meg a sutijeik pedig isteniek. Igaz en imadom a marokkoi sutemenyeket. Bar most epp Ramadan van tehat lehet hogy nincs nyitva de meg lehet probalni.

Szerintem rendkivul hangulatos a Marais negyed is (kis hasznaltruha vagy tervezoi butikok, zsido negyed a rue des Rosiers-n es kornyeken, holokauszt-muzeum, Place des Vosges)

Parc de la Villette és a Musée des Sciences is érdekes lehet.

Vagy a katakombak ha szeretsz borzongani :) :)

2016. jún. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eiffel torony? Az mi lehet?

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, ezekre remélem rátalálok, a honlapok meg nagy jók, ott biztos találok olyanokat, amelyeket bolyongások közepette nem leltem.

2016. jún. 14. 07:10
 5/10 anonim ***** válasza:

A Montmartre-on, a Sacre-Cœur mögött van egy kis templom, Église St.-Michel-nek hívják.

Román stílusú, nagyon régi és gyönyörű.

Sokkal jobban szeretem, mint a nagy és hivalkodó Sacre-Cœur-t, érdemes megnézni.

A Louvre-ban is mindig vannak időleges kiállítások, majd utánanézek a mostaniaknak.

Ugyanez a helyzet a Quai d'Orsay múzeummal is.

2016. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Julianna!!

ezt nem ismertem és érdekesnek tűnik - Art Deco.

https://www.youtube.com/watch?v=lqenM1PNOEY

(későbbi, mint a Sacre-Cœur 1914, ez 1938-as, de ritka a tégla alkalmazása és azzal a művészi bánásmód errefelé. Szeretném körüljárni, a szeccessziós / Art Deco-s épületeket, fényképezni,rajzolni Lavirotte épületeit, A.Bigot kerámiadíszeit.

[link]

2016. jún. 14. 11:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a templom a 17. kerületben van, és ha az újabb művészeti stílusok érdekelnek, akkor tényleg nagyon szép!

Én meg hülyeséget írtam: az a templom, amiről én beszéltem, nem St.-Michel, hanem St.-Pierre, és a XII. században épült.


[link]


Kevesen ismerik, mert mindenki csak a Sacre-Cœur-t látogatja.

Ha kifejezettem az art-déco érdekel, nézz körül itt:


[link]


És itt:


[link]


Jó utazást! :)

2016. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

St.-Pierre - ez gyönyörű! St Denis-ben akkor indult a gótika - a szentélyt látom itt is érintette

Nagyon szép. (Nálunk Feldebrő altemplomában láthatsz hasonló erőteljes téralakítást)

Köszönöm! Au revoir, Adieu!

2016. jún. 14. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha szépnek találod a Saint-Pierre-t, mutatok egy másik gyönyörűséget a Quartier Latinben:a Musée de Cluny-t.

Régen kolostor volt, most középkori múzeum, a XIII. században épült.

Ha szeretsz fényképezni és rajzolni, ha valamit, hát ezt érdemes!


[link]

2016. jún. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon szép... / Kaptam váratlanul egy rep.jegyet, de most most mégis úgy alakult, hogy nem tudok menni... A javaslatokat köszönöm, megjegyzem - majd talán máskor, ami késik, nem múlik.
2016. jún. 15. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!