Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Alkalmi, őszi túrázáshoz...

Alkalmi, őszi túrázáshoz milyen öltözék való?

Figyelt kérdés
2017. okt. 16. 14:11
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Mégis hova??valamilyen magashegysegbe?Vagy egy tó parti sétához?
2017. okt. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy az Alpok valamelyik csúcsára mész fel, ahol max. 3-4 fok van, vagy valami napsütötte laza túraútvonalon sétálsz.


Nos?

2017. okt. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ó, csak max 400 m-es szintkülönbség, 20 km körül, kijelölt útvonalon, életem első túrája lenne :) A Bükkben.
2017. okt. 16. 15:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon függ az időjárástól. 20 km nem kevés elsőre! Egy jó bakancs kell, ha nincs, egy jó kültéri edzőcipő, aminek nem csúszik a talpa. Laza nadrág, amiben tudsz kényelmesen lépni (akár fellépni egy magasabb sziklára), póló, pulcsi. Esetleg könnyű dzseki, ha hűvösebb van, még jobb a mellény, abban könnyebb mozogni. Hátizsákban enni- és innivaló, esőkabát.

Sok cikk van a neten, olvasgass.

2017. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Bükk barátságos. 20km az nem kevés, 3 pólót ajánlok(mert amikor beleizzadsz, az nem jó, ha rajtad szárad meg, mert ősz van és fúj a szél), pulóvert és szél ellen valamilyen kabátot, de lehet két vastag pulóver egymáson is megteszi. Hátizsák fontos. Hosszú nadrág.


Ha nem éjszakáztok erdőben, akkor ennyi. Hideg van, amikor nem sétálsz.

2017. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

- pulcsi, szeldzseki, vízálló gatya

- vízálló! cipő ("tex"), és csúszásmentes

- hátizsák, abba enni-, innivaló, sör, távcső, amit szeretnél

- túrabot - hasznos


Fontos! A cipőt ne ott hordd először, mertha 8 km után rájössz hogy tör, akkor nagyon beszpod, és már aznap nem fogsz tudni járni benne.

Nekem is picit nagyobb a túrabakancsom, mint a lábam, de legalább kényelmes.

A kedvesemé ellenben "pontjó" rá és bizony 10-15 km után már érzi.

2017. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Túranadrág, póló, vékonyabb hosszú ujjú póló, túracipő. Vékony esőkabát - nálam mindig van, mert sose lehet tudni. Ennyi.

Vizet vigyetek!

2017. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20 km nem kevés, de nem is őrülten sok. Viszont ha nem vagy edzett akkor számolj úgy hogy 1-2 szabadnap kell utána amin kipihened magad.


Ahogy írták legfontosabb egy jó állapotú, bejáratott edzőcipő. Ne csússzon az fontos és ne legyen túl kopott, ne nyomja a lábat. Meg ne legyen vékony talpa, mert beszarsz mire végigérsz az úton.


Nadrágnak szerintem egy melegítő is megteszi, lehetőleg olyan amit nem fúj át a szél ha hideg van. Melegebb időben is jobb a hosszú nadrág mert nem karmol, mar össze minden ág, nem csíp a csalán és kevesebb az esélye a kullancsok összeszedésének is. Ne farmer legyen és ne csússzon.


Pólót érdemes vinni legalább 1 váltót, de jobb ha van 2-3 darab. 1 pulóver és 1 széldzseki is kell. Eső ellen lehet venni vékony esőkabátot, úgy néz ki mintha kukás zsákot húznál magadra de praktikusan véd. Én izzadós vagyok, mindig viszek több pólót hogy út közben is és túra végén is cserélhessem.


Nagyon fontos még a folyamatos folyadék és táplálék bevitel. Ha nem eszel akkor elszáll minden erőd, meg is szédülhetsz és leeshetsz valahonnan. Persze nem fogsz 100 m mély szakadékokba zuhanni a medvék közé, de pont elég veszélyes egy kisebb kövön ezért fejre esni. Érdemes előre készített szendvicseket, csokikat, szőlőcukrot vinni. De jó a banán, vagy könnyebb gyümölcs is. Vízből pedig inkább több legyen mint kevesebb. Igaz ez is egyén függő, de kellemetlen mikor kilométereket kell vonszolnod magad víz nélkül. Érdemes lehet előre megnézni a vízvételi pontokat is.


Sört, alkoholt én nem vinnék, veszélyes lehet ha éhgyomorra, fáradtan, viszonylag melegben lehúzod és beüt. Szintén szédülés és hasonló veszélyek miatt. De lehet csak én drámázom túl. Hosszabb pihenéshez, kaja mellé persze nem vészes.


Egyéb cuccok amik mindenképp legyenek: jó sok zsebkendő, wc papír, 1-2 ragtapasz sem árt. Kullancs, szúnyog riasztó.

2017. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami még nagyon hasznos, fullra töltött telefon és Locus Maps alkalmazás. Offline letölthető Magyarország túratérkép van hozzá, jelöli az útvonalakat a kisebb csapásokat is és gps alapon tudod követni merre jársz éppen.


Én előre meg szoktam nézni otthon 1-2 útvonalat, merre is akarok menni, és utána azt követem, meg improvizálok. Az alkalmazás azért is jó, mert ha letérsz véletlenül az útvonalról, vagy eltéveszted akkor azonnal könnyen tudsz korrigálni.


Legyen nálad mindenképp készpénz is valamennyi, ha esetleg bolt, étterem esne útba, vagy valahol vásárolni akarsz.


Illetve most már korán sötétedik, érdemes vinni zseblámpát ha 6-7 óra után túrázol. Nekem általában elég szokott lenni a telefon, de szerintem be fogok ruházni egy fejlámpára is.

2017. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!