Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki Kanadában él?

Van itt olyan aki Kanadában él?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó e téma ahova írok, de ha van lenne pár kérdésem. Nagyon sokat segítene.

2018. jan. 2. 16:01
 1/6 anonim válasza:
nekem egy rokonom ott lakik és nyáron volzunk nála
2018. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tedd fel itt a kérdéseidet, különben szabályellenes...
2018. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igazából annyi lenne hogy nyáron nővérem kiköltözik (mindketten amúgy kanadai és magyar állampolgárok vagyunk) és én most fogok érettségizni. az én érettségim ott elfogadják? ha kimegyek. mármint egyből nyilván nem mennék egyetemre mert nem tudok úgy angolul hogy egyetemre járjak ott. nyelvet tanulnék legalább 1 évig. milyen az élet ott? iskolák milyenek? az emberek? úgy minden.
2018. jan. 2. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Érettségi után szerintem egyszerre menjél ki.

A nyelvet akkor fogod a legjobban megtanulni ha angol környezetben vagy.

Ha kint vagy keresel valami alap munkahelyet, így pénzt is keresel, angolt is tanulsz, és ha úgy van 1 év után elmész egyetemre.


Iskolákról nem nagyon tudok nyilatkozni. A magyar értségit elég bonyolult folyamat érvényesíteni.

Viszont a munkahelyeknél Magyarországgal ellentétben általában nem azt nézik,hogy milyen papírod van, hanem hogy mennyire értesz az adott szakmához,munkához.


Torontóban mindenféle etnikum van. Rengeteg az ázsiai, szerintem ők a legnormálisabbak. De igazából mindenki kedves és barátságos.

2018. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kanada teljesen különböző helyekből áll. Mintha nem is egy ország lenne.


Torontó pedig amerikanizált keverék. A legkevésbé kanadai hely. Az állami iskolák siralmasak, büszkén hirdetik, hogy 50-60-80 különböző országból odaszabadult gyerekek járnak oda. Olyan is.

A magániskolák meg bűn drágák.


Vannak magyarok, akik egy-egy évre, szemeszterre jönnek tanulni.


Ha tényleg kanadai állampolgár is vagy, érdemes oda menni, ahol rokonok élnek, majd azok eligazítanak. Mert különben egy-két év alatt is gyökeres változások lehetnek akárhol, és a fehérek mind elköltöznek egy környékről és már nem hallani angol szót.

2018. jan. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

vancouver BC-ben élnek ismerősök, rokonok :)

köszönöm!

2018. jan. 6. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!