Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Autoberles repteren tapasztala...

Autoberles repteren tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Marciusban utazunk Spanyolorszagba a csaladommal kinek mi a tapasztalata az autoberlessel a reploteren? Kauciot kernenek nem is keveset ettol tartok kicsit ha visszavisszuk visszautaljak-e?
2018. jan. 7. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hitelkártyával érdemes autót bérelni, sőt sok helyen kifejezetten követelmény is. 30 nap után feloldódik a zárolás.
2018. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért ne fizetnék vissza? Persze, nagyon kókler céghez ne menjetek, de ma már fel perc alatt ki lehet keresni, melyek a jó ertekelesuek.
2018. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi tavaly nyáron próbáltuk ki először az autóbérlést, a Genfi repülőtéren. Itthonról, interneten legfoglaltuk az autót. A rentalcars.com oldalon kerestünk. Ez az oldal több autókölcsönző választékát ajánlja és hasonlítja össze. Mi kaució biztosítást kötöttük. Ekkor egy adott bizosítási összeg fejében tűlünk nem kérnek kauciót. Más esetben is a kauciót nem vonják le ténylegesen a számláról, csak zárolják. De az ismert autókölcsönző cégeknél (Avis, Budget, Hertz, Sixt) alihga lehet ilyen probléma, hogy az autó visszavitele után a bank ne oldaná fel a zárolást.

Egy adalék első bérlésünkről: a repülőtéren odamegyünk a Budget pulthoz (náluk béreltünk), a foglalás alapján pár perc alatt elintéztük a papírokat, egyeztették a kártyaadatokat, amivel fizetünk (nem is volták le rögtön a bérelti díjat, csak pár nappal később), megkaptuk az autó papírjait és a slusszkulcsot azzal, hogy a közeli parkolóház 516-os helyén áll az autó. Bemegyünk a parkolóházba, csupa négy jegyű szám a helyeken. Hol lehet az 516-os? Gyanútlanul az 5. emeleten kerestük... Nem találtuk. Vissza a pulthoz, ahol elmindták, hogy ahol gyalog bemegyünk, az a harmadik emelet. A háromjegyű helyek és a bérautók a földszinten találhatók. Valóban a lépcsőházban és a liftben is nagy színes kiírás mutatta, hogy az összes autókölcsönző a földszinten van, csak nekünk nem szúrt szemet elsőre. A megjelölt helyen ott várt az autónk, teli tankkal, ahogy a szerződés szólt (így is kellett visszavinni). Majnem új autó, kevesebb, mint 2000 km volt benne, amit 1000-rel gyarapítottunk egy hét alatt. Valami okból auggusztusban téli gumi volt az autón, de ez nem zavart bennünket. Összegzésképp jó tapasztalatokat gyűjtöttünk. Kényelmesen gyorsan utaztunk repülővel, ott meg a saját autó kényelme egy héten át.

2018. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még valami: hajnalban indult a gépünk hazafelé, így még korábban adtuk le az autót, amikor még nem volt személyzet az autókölcsönzőnél. Ekkor az autóval a drop-off helyekre kell parkolni és a kulcsot a levélszekrénybe dobni. A papírokat lehet hagyni az autóban.
2018. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon (nem Unio) szoktam autot berelni, es mivel van sajat autobiztositasom, ami fedezi a berelt autot is, ezert a biztositast, amit a kolcsonzo akar mindig a fejemre dumalni, azt vissza szoktam utasitani. Ennek nezz utana, nem tudom milyen biztositast fognak toled kerni Spanyolo-ban, de nehogy meglepetes erjen...


Mivel nem kerem a kolcsonzo biztositasat, ilyenkor atvetelnel ketten az alkalmazottal korbejarjuk a kocsit, es ha van valami karcolas, tores a kocsin (felniket is megnezzuk), akkor azt bejeloljuk a papiron, amibol en kapok egy masolatot meg o is. Ez azert fontos, mert ha visszaviszed a kocsit es a kolcsonzo teged hiabaztat valami karcolas miatt, akkor te a papirral mar tudod bizonyitani, hogy te mar igy vetted at a kocsit.


Hitelkartyaval sokkal kenyelmesebb berelni, mert ha debit kartyaval csinalod, akkor a sajat penzed foglaljak le kaucio neven, es azt a penzt addig nem koltheted el, de a hitelkartyan ne a te penzed van ;)


Van olyan kolcsonzo, ahol egy kis extra dij fejeben vallaljak, hogy ok majd megtankoljak a kocsit es neked nem kell vele idozni. Ez ott akkor nagyon jol hangzik, arban is baratsagos, de ha kicsit utana szamolsz rajossz, mekkora atveres, foleg ugy hogy a repterek kozeleben rengeteg benzinkut van, siman meg tudod te is tankolni a vasat.


Foglalni elore mindig erdemes, mert akkor az arat garantaljak; de semmi nem tiltja, hogy alkudozz. Ha mar ott vagy szemelyesen, szelesen mosolyogj es dobd be minden bajodat, es kerdezd meg tudnak e adni egyel nagyobb kategoriaju autot, vagy esetleg ingyen navigaciot.


Nekem mar tobbszor is sikerult nagyobb kocsit kapnom, csak azert mert megkerdeztem ;D


Ha turazni mentek a hegyekbe, visszavitel elott a szonyegeket razd ki. A takaritas benne van a berleti dijban, de engem mar megprobaltak levenni azzal, hogy saros a szonyeg...pofatlanul extra 100 dolcsit akartak a kartyamra terhelni a sar miatt. Fogtam a kocsit, kivittem az elso benzinkutig, ablaktorlo szivaccsal letakaritottam a gumiszonyeget es ugy vittem vissza a kocsit es szavuk sem volt.


Ha belefutsz egy paraszt alkalmazottba, ne hagyd magad, siman hivd ki a fonoket, azok altalaban mindig az ugyfelnek adnak igazat!


Jo utat!

2018. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!