Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Magyar állampolgárként ha...

Magyar állampolgárként ha Portugália területén kötök házasságot brazil állampolgárságú párommal, kapna bármilyen kedvezőbb feltételt munkavállaláshoz/letelepedéshez, esetleg kettős állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Hol tudnék ennek utánakérdezni?

2018. jan. 21. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A BÁV-nal tudsz ennel utana kerdezni. Ha itthon eltek, Magyarorszagra kaphat konnyeden tartozkodasit, amellyel jogosult itt dolgozni, elni, allampolgarsagit meg kedvezmennyel kaphat 3 ev utan, ha jol emlekszem (de ehhez addigra mar kell tudnia magyarul). Ha nem akartok itt elni, akkor meg felesleges barmit is csinalni, mert brazil allampolgarkent szabadon mozoghat amugy is.
2018. jan. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Portugáliában szeretnénk élni, de nem hiszem, hogy brazil állampolgárként ő ott szabadon mozoghatna. De az nem világos, ha megesküszünk Portugáliában, az jelentene-e neki bármilyen előnyt. Nekem ugye lényegtelen, mert az EU-ban bárhol le tudok telepedni és munkát vállalni papírok meg vízum nélkül, de neki nem mindegy. Ezért gondoltunk az esküvőre, de nem tudom az miben jelentene könnyebbséget.
2018. jan. 21. 20:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy portugaliai bevandorlasi szakerto, de az en logikam szerint itt kellene szetnezni es/vagy egy portugal bevandorlassal foglalkozo ugyvedet megkeresni

[link]

[link]

[link]

Nekem angolul hozza az oldalt, de biztos van portugal verzioja is

Azt azert merlegeld, hogy vajon nem csak az EU-allampolgarsagert szeret-e annyira, hogy felesegul akar venni.

2018. jan. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!