Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ilyen van? Blicceltek a...

Ilyen van? Blicceltek a nevemben és én fizessek?

Figyelt kérdés

Kijött egy csekk,valami ormótlan nagy összegről (210 ezer),hogy én blicceltem 2 éve egy , olyan városban ahol még soha nem is jártam!!

Felhívtam őket az én nevem volt megadva,anyukám neve is stimmelt ahogy a születési dátumom is. A születési helyen és a címem viszont nem. Azt mondják azért ilyen sok mert csak most találtak meg a hamis cím miatt. Mi a fenét csináljak? Soha nem is voltam abban a városban!

Valaki megadja az adataimat és én meg fizetek?



2018. márc. 7. 13:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
Az alairasod sem stimmel akkor, en nem fizetnek semmit.
2018. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szakértő bevonását kérd és ügyvédet fogyasztóvédelmet , jelezd a PANASZKÖNYV műsornak .
2018. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne fizess. Ne hagyd magad!

Csak határozottan.

Ha egyedül még nem intéztél ilyet, akkor kérj meg valakit, aki tud segíteni. Egy határozott, kemény válaszlevél, lehet hogy elég is lesz. Nyilván nem te voltál, azért is nem volt jó a cím. És ahogy írták, az aláírásból is egyértelműen kiderül, hogy nem te voltál.

Ha nem hagyják annyiban, akkor mindenképpen ügyvéd segítségére lesz szükséged.


Nekünk parkolóval volt hasonló ügyünk. Kaptunk egy képet az autóról, hogy jegy nélkül parkoltunk, ezért fizessünk x ezer forintot. Természetesen már egy behajtó cégtől, nem a parkoló társaságtól. Csak az autó látszott közelről, elölről, alulról fényképezve. Még az utcát, várost sem lehetett megállapítani, nem ám azt, hogy hol állt az autó, az fizető parkoló-e, van-e parkolójegy a szélvédő mögött. Dátum, semmi nem volt rajta. Ezt szépen megírtuk, és ők is rájöttek, hogy ezzel a képpel az égvilágon semmit sem fognak tudni bizonyítani. De azért bepróbálkoztak. Biztosan van olyan, aki megijed és befizeti.

2018. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Aláírás lesz a lényeg szerintem is. Az alapvető adatokat bárki tudhatja (facebookról meg pláne, ha nyilvánosak) Bár az elég jó alap, hogy a születési hely és cím nem stimmel, hiszen azokat az igazolványokról le lehet nézni, mikor megírja az ellenőr a büntetést.

Kérj valami dokumentumot, ami alapján téged gyanúsítanak. Ha biztos vagy benne, hogy nem te voltál, akár bíróságra is lehet vinni az ügyet.

2018. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Szig szám, aláírás?


Ezek tuti nem egyeznek, ne hagyd magad!

2018. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

re 4.

Ez is jó indok.

Fals adatokat bárki bemondhat. Semmi sem bizonyítja, hogy valódiak. Nevedet, születési dátumodat, anyukád nevét akármelyik osztálytársad, ismerősöd is tudhatja. De akár kidobott hivatalos levelekről is megnézette valaki.

Az ellenőrnek meg a bemutatott iratok alapján kellett volna kitölteni a büntetést. És ha te lettél volna az, akkor jó lett volna a cím, nem pedig hamis cím.

2018. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megjátsszák azt is hogy alkudnak és egyre kevesebb összeget kérnek pár körben meg azt is hogy átadják behajtónak stb . Nyomoroncok .
2018. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Személyi szám nem volt megadva.
2018. márc. 7. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor mit pattognak?


Amúgy nemrég volt botrány, hogy jogtalanul akarnak ezen-azon ezt-azt behajtani... tessék, téged is megtaláltak.


Engem is, mondván, tavaly februárban blicceltem, plusz a kamatok, fizessek x összeget. Tök jó, hogy másfél éve Zürichben élek és nyáron kívül nem is járok a BKK közelében sem :D

2018. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Majd írd meg légy szíves, hogy mi lett a történet vége, köszi! Intézkedtél már valamit?
2018. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!